Ferie zimowe w Młynie Wiedzy i oferta na drugie półrocze roku szkolnego

Ferie zimowe w Młynie Wiedzy

Ferie zimowe w Młynie Wiedzy i oferta na drugie półrocze roku szkolnego

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do spędzenia ferii zimowych na specjalnie przygotowanych zajęciach oraz interaktywnych wystawach. Znana jest także oferta na drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020.

Ferie zimowe 2020

W okresie ferii zimowych (28.01-9.02.2020) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do zwiedzania interaktywnych wystaw, ekspozycji “Ścieżki dorastania” w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz do udziału w warsztatach. Zajęcia będą odbywały się od wtorku do niedzieli. We wtorki będzie można dowiedzieć się, jak rozpoznać ptaki po sylwetce czy śpiewie. – Uczestnicy zajęć poznają między innymi zwyczaje, potrzeby siedliskowe i pokarmowe ptaków – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Wspólnie z uczestnikami wykonamy kolorowe zawieszki wybranych gatunków, które, w trakcie nadchodzącej wiosny, mogą posłużyć jako klucze do poszukiwania i obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku – dodaje.

W środę będą odbywały się zajęcia poświęcone historii fotografii. Czwartki będą poświęcone historii animacji. – Zastanowimy się jaką kolejność powinna mieć filmowa opowieść. Każdy zamieni się w twórcę, stworzy film i zmierzy się z konstrukcją własnego zeotropu – wyjaśnia Marcin Centkowski. W piątki uczestnicy dowiedzą się, “jak ogarnąć rok, aby nie gonić go co krok”. W sobotę podczas zajęć poświęconych statkom kosmicznym będzie można dowiedzieć się m.in. jakie trudności muszą przezwyciężyć naukowcy planujący misje na inne planety. Uczestnicy zaprojektują i wykonają własny model statku kosmicznego. – Nasz kosmodrom czeka na wszystkich chętnych, chcących przeżyć kosmiczną przygodę – zachęca rzecznik centrum nauki. W niedziele będzie można zaprosić pszczoły do ogrodu. Poza praktyczną wiedzą dotyczącą pszczół, będzie można własnoręcznie wykonać mini hotel, który wiosną zachęci je do zamieszkania w ogrodzie lub balkonie. A to pozwoli na przyglądanie się z bliska życiu zapylaczy.

Szczegółowe opisy zajęć w okresie ferii są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W trakcie ferii zwiedzanie ekspozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00 (bez tur zwiedzania). W soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00. Wystawę “Ścieżki dorastania” od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-11.00, 11.00-13.00, 13.00-15.00, 15.00-17.00, 17.00-19.00. Warsztaty będą odbywały się w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do piątku w godz. 10.00-11.00 i 12.00-13.00. W soboty i niedziele w godz. 11.00-12.00 i 13.00-14.00.

Oferta na 2. półrocze roku szkolnego

Od 11 lutego 2020 roku w CNMW będzie realizowana oferta na drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020. Toruńskie centrum nauki zaprasza do zwiedzania interaktywnych wystaw, zwiedzania z przewodnikiem, udziału w warsztatach oraz zajęciach w specjalistycznych pracowniach.

Dla przedszkolaków przygotowano zajęcia w pracowni kreatywnej “przeBUDOWA”. We wtorki poznają polskie stolice oraz odkryją ich tajemnice. – Dzieci wysłuchają legend, które przybliżą im historyczne stolice Polski – wyjaśnia Marcin Centkowski. Ze specjalnych klocków stworzą charakterystyczne dla Gniezna, Krakowa i Warszawy budowle. W środy przedszkolaki odkryją 7 cudów świata, w czwartki poznają planety Układu Słonecznego, a w piątki zamienią się w naukowców i przeprowadzą doświadczenia przyrodnicze.

Dla uczniów kl. 1-5 szkoły podstawowej przygotowano trzy tematy warsztatów. We wtorki Młyn Wiedzy zaprasza do przeprowadzenia wywodów na temat wody. – Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonać kilka wodnych doświadczeń, pozwalających lepiej zrozumieć naturę wody, a także zapoznać się z fauną i florą wodnych ekosystemów – mówi Marcin Centkowski. W środy Młyn Wiedzy zaprasza do pracowni eksperymentów: “Samodzielne wykonywanie doświadczeń to nie tylko świetna zabawa, ale okazja do zdobywania i odkrywania w sobie pasji. Dzięki eksperymentom naukowym dzieci dostrzegają większy sens uczenia się. Warsztat rozwija umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Zarazimy uczestników pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia” – zachęcają w Młynie. W czwartki będzie można rzucić okiem… na oko. Uczestnicy dowiedzą się, jak działa soczewka oraz dlaczego jesteśmy w stanie dostrzec aż tyle kolorów i ich odcieni. Poznają też wiele ciekawostek ze świata zwierząt dotyczących niezwykłych oczu i sposobów widzenia.

W pracowni fizycznej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą odbywały się “Zabawy z ciśnieniem” i zajęcia “Fizyka w balonie”. Pierwsze z nich są adresowane do uczniów kl. 6-8 szkoły podstawowej. Uczestnicy wykonają szereg prostych pomiarów umożliwiających wyjaśnienie rezultatów prowadzonych doświadczeń i zapoznających z obsługą podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w pracowni fizycznej. “Fizyka w balonie” – to temat zajęć skierowanych do uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Będzie można m.in. sprawdzić doświadczalnie jak duże jest ciśnienie powietrza zamkniętego w balonie.

W pracowni biologicznej przygotowano zajęcia “Walka o przetrwanie” oraz “Osmoza bez tajemnic”. Pierwszy temat jest adresowany do uczniów kl. 5-8 szkoły podstawowej. Na warsztacie zostaną zaprezentowane różnorodne przykłady adaptacji roślin do zmiennych warunków środowiska, np. ubogich w związki azotowe, suchych czy obfitujących w wodę. “Osmoza bez tajemnic” to zajęcia dedykowane uczniom kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe opisy zajęć warsztatowych oraz w specjalistycznych pracowniach są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Bilety do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji można nabyć w kasach CNMW i CIE oraz w elektronicznym systemie sprzedaży online.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7058055