Ferie zimowe – oferta dla dzieci z regionu

Ferie zimowe – oferta dla dzieci z regionu

W województwie kujawsko-pomorskim trwają ferie zimowe. Z tej okazji w całym regionie przygotowano dla szereg atrakcji dla dzieci. Wśród nich znalazły się między innymi zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne, koncerty, spektakle i wiele innych proponowanych przez wojewódzkie instytucje kultury.

Warsztaty plastyczne

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka na ferie przygotowała bardzo bogaty problem. Dzieci w wieku od lat 5 będą spotykają się w dni powszednie w siedzibie galerii przy Rynku Nowomiejskim podczas zajęć zainspirowanych tajnikami barw „Graj kolorem w zimną porę!”. Dzieci trochę starsze od 10 i 13 lat na zajęciach poświęconych projektowaniu graficznemu oraz malarstwu i rysunkowi na sztaludze spotykają się w filii galerii przy ulicy Kościuszki. Więcej na stronie galerii tutaj i tutaj.

Zajęcia edukacyjne

Muzeum Etnograficzne w Toruniu na okres ferii przygotowało zajęcia zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Ci pierwsi będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z bajką ludową podczas „Bajecznego czwartku” (24 stycznia) oraz „Kociołka ze sztuką” (25 stycznia), którego tematem będą maski i narzędzia dawnych kolędników. Grupy mogą zapisywać się na zajęcia: „Gdzie koza chodzi…” na temat kujawskich zwyczajów zapustnych, „Gry i zabawy z izby i salonu” o dawnych grach dla dzieci, „Mama i ja” o matczynej opiece na dawnej wsi, a także zajęcia uczących przedsiębiorczości „Oil City. Galicyjska gorączka czarnego złota” i „Chłopska Szkoła Biznesu”. Więcej na stronie muzeum.

W czasie ferii w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki filia Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ulicy Raszei zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na zajęcia literacko-plastyczne. Tematem spotkań będą bohaterowie bajek Disneya. Uczestnicy będą czytać, słuchać, lepić, wycinać, rozwiązywać zagadki i rebusy. Z kolei filia przy ulicy Fałata przygotowała cykl zajęć w oparciu o książki z zimą w roli głównej. Więcej na stronach książnicy tutaj i tutaj.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni po uprzedniej rezerwacji zaprasza na audycje muzyczne z twórczością Chopina w roli głównej. Spotkania są adresowane zarówno do małych dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każde z nich stanowi kolejny etap zgłębiania wiedzy o kompozytorze i muzyce w ogóle, połączone z muzyką Fryderyka Chopina na żywo w wykonaniu pianisty. Więcej na stronie ośrodka.

Muzyka, film i teatr

Tuż po feriach (29-31 stycznia) w Operze Nova młodzi widzowie zobaczą balet „Magiczne zabawki”. Akcja przedstawienia zaczyna się w domu Dziewczynki i Chłopca, którzy wraz z Mamą udają się do sklepu z zabawkami. Po drodze (przemierzając widownię) docierają do niezwykłego miejsca, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Jego właścicielem jest tajemniczy i zabawny Mag… Więcej na stronie opery.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 26 stycznia na bajkę improwizowaną, podczas której mali widzowie decydują jakie będą losy bohaterów i kogo spotkają na swojej drodze. Więcej na stronie KPCK.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza dzieci na przedpołudniowe seanse filmowe „Ferie z Projektorem”. Będą pokazywane obrazy, które rozśmieszą, rozbawią i wzruszą:  „Kubo i dwie struny”, „Vaiana. Skarb oceanu”, „Kung Fu Panda 3”, „Piotruś Królik”, „Auta 3”. Więcej na stronie biblioteki.

Na trzy spotkania z cyklu “Rodzinne ferie ze sztuką” zaprasza Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. W  środę (23 stycznia) filmu i fotografii, a w piątek (25 stycznia) teatru. więcej na stronie WOAK-u.

Galerię zdjęć z dotychczasowych wydarzeń podczas ferii można zobaczyć w materiale: “Ferie na Kujawach i Pomorzu (zdjęcia)“.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162016

Skip to content