Ferie zimowe 2018 z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Ferie zimowe 2018 z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Za dwa miesiące w woj. kujawsko-pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało sześć propozycji warsztatów. Dostępne będą również interaktywne wystawy.

Zajęcia będą odbywały się od wtorku do niedzieli. Centrum nauki przygotowało zróżnicowane warsztaty. We wtorki w trakcie zajęć “Słońce, wiatr i woda energii Wam doda!” uczestnicy poznają źródła energii, z których korzystamy na co dzień. – Przy pomocy prostych modeli sprawdzimy, jak można wykorzystać odnawialne źródła energii w praktyce. Zbudujemy także model elektrowni wiatrowej – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. “Leon kameleon” zagości w środy. W trakcie zajęć będzie sprawdzana spostrzegawczość uczestników, dowiemy się, jak umiejętności kamuflażu wykorzystywane są w świecie zwierząt, a także poznamy mistrzów zabawy w chowanego.

Czwartki będą dniem na artystyczne eksperymenty. – Jesteśmy przekonani, że uczestnicy wykreują własne artystyczne wizje rzeczywistości. Przy pomocy słomki czy taśmy malarskiej uda się im stworzyć prawdziwe arcydzieła – mówi Marcin Centkowski.

Czy każda śnieżynka jest taka sama? Dlaczego śnieg jest biały? I co ma wspólnego sztuczny śnieg z pieluchą? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy piątkowych zajęć “My się zimy nie boimy”.

W soboty w centrum nauki będzie można zagrać w zapamiętywanie. – Na warsztacie pokażemy kilka sposobów, jak stać się posiadaczem fenomenalnej pamięci. Warsztaty sprawią, że uczestnicy będą obserwować wydarzenia i twarze z dużo większą uwagą – przekonuje Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego.

W niedziele będzie można tchnąć drugie życie w słomkę. Warsztaty recycklingowe mają pokazać zastosowania słomki do stworzenia zabawek edukacyjnych i ozdób.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9.00-10.00 i 11.00-12.00. W soboty i niedziele w godz. 11.00-12.00 i 14.00-15.00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 12.00-15.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00.

Bilet na zajęcia i zwiedzanie można zarezerować i kupić w elektronicznym systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866944