Ferie w Muzeum Etnograficznym

Ferie w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoMuzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na zajęcia i warsztaty w ramach ferii.

Dla odbiorców indywidualnych:

  • Bajeczne czwartki, 17.01. i 24.01., godz. 12.00
    Spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi dla dzieci w wieku 6-10 lat. Bilety: 3 zł /os., sprzedaż przed zajęciami.
  • Kociołek ze sztuką, piątek, 25.01., godz. 11.00-13.00
    Warsztaty twórcze dla dzieci od lat 8. Zajęcia inspirowane muzyką i sztuką to propozycja dla młodych odbiorców, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe i artystycznie poeksperymentować. W czasie warsztatów stworzymy maski i narzędzia muzyczne używane dawniej na wsi przez kolędników.Koszt udziału: 10 zł/2 h. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

Dla grup zorganizowanych:

  • Gdzie koza chodzi…
    Uczestnicy poznają tradycje ludowe okresu karnawału na przykładzie zwyczajów zapustnych na Kujawach i odtwarzają scenkę kolędniczą.
  • Gry i zabawy z izby i salonu
    Uczestnicy poznają salonowe i wiejskie gry i zabawy naszych pradziadków.
  • Mama i ja
    Zajęcia na wystawie Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała matczyna opieka nad dzieckiem dawniej na wsi, stworzą szmacianą laleczkę i nauczą się tradycyjnej kołysanki.Ile czasu miały mamy dla swoich dzieci? Dlaczego chciały, żeby szybko dorosły?I czym je obdarowywały?

Bilet: 5 zł/os. Jednorazowo grupa może liczyć do 25 os. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania wystaw i Parku Etnograficznego przez podopiecznych. Informacje i zapisy: Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.

Oferta specjalna na zamówienie dla szkół, grup studentów, a także rodzin, grup pracowniczych i prywatnych – rozgrywki w planszowe gry ekonomiczne w ramach współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie:

  • Oil City. Galicyjska gorączka czarnego złota

Dzięki tej grze – świetnie się bawiąc – można rozwinąć swoje kompetencje w zakresie biznesowego myślenia,kształtować postawę przedsiębiorczości, a także poznać mechanizmy powstawania nafciarskich fortun na polskich ziemiach na przełomie XIX i XX wieku. Liczba graczy: 9-30 os, wiek: 13+, czas rozgrywki: 90-120 minut. Opis gry: http://oc.mik.krakow.pl/o-grze/

  • Chłopska Szkoła Biznesu

Gra inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego tkackiego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej,promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Liczba graczy: 12–30, wiek: 12+, czas rozgrywki:45–60 minut. Opis gry: http://csb.mik.krakow.pl/opis-gry/

Bilet: tylko 3zł/os.! Rozgrywki należy zamawiać z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem (możliwe terminy popołudniowe): Dział Edukacji, tel.: 56 62289 43, edukacja@etnomuzeum.pl.

fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7342190

Skip to content