Ferie w Centrum Edukacji Muzealnej i Aptece pod Łabędziem

Ferie w Centrum Edukacji Muzealnej i Aptece pod Łabędziem

W czasie ferii zimowych (w dniach 13 – 23 lutego 2024 r.)  Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy oraz Apteka pod Łabędziem zapraszają grupy zorganizowane i rodziny na inspirujące warsztaty kolażu oraz zajęcia, których głównym bohaterem będzie… serce.

Technika kolażu, zapoczątkowana przez francuskiego artystę George’a Braque’a, polega na naklejaniu na powierzchnię materiałów, które różnią się od niej fakturą i kolorem. Malarz ten jako pierwszy dodał do swoich prac elementy z naklejanych pasów malowanego farbą papieru. W późniejszym etapie wraz z innym słynnym malarzem, Pablem Picassem, Braque rozpoczął eksperymenty z użyciem ścinków kolorowych tkanin, resztek tapet i gazet.

Na naszych warsztatach użyjemy różnego rodzaju papeterii, w tym starych materiałów prasowych i reklamowych, aby w efekcie powstały unikatowe i efektowne prace artystyczne. Na spotkaniach poruszymy swoją wyobraźnię, aby stworzyć własną kolekcję podczas warsztatów z cyklu Moja Kolekcja lub bestiariusz w tematyce Cudownych Zwierząt. Zainspirujemy się malarstwem olejnym Teofila Ociepki oraz koncepcją pierwszych wystaw – gabinetów osobliwości, które zapoczątkowały powstanie pierwszych muzeów.

Warsztaty będą odbywać się w dwóch tematykach do wyboru:

Moja Kolekcja,
Cudowne Zwierzęta.

Uprzejmie prosimy o podanie wybranej tematyki podczas umawiania grupy na warsztaty.

Miejsce: Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6
Zapisy – tel.: (52) 58 59 910, (52) 58 59 911, mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl
Koszt: uczestnik – 17 zł/os., opiekun – 1 zł/os.

 

Apteka pod Łabędziem przygotowała natomiast warsztaty pod nazwą „Co w sercu mieszka?”

Podczas zajęć będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, czym było serce dla wcześniejszych pokoleń i czym jest dla nas. Omówimy, jak wyobrażano sobie jego wygląd i właściwości, a co mówi na ten temat współczesna medycyna. Zastanowimy się także, co jest dla niego dobre, a co niekoniecznie. Pomocą będą nam służyć atlas anatomiczny Johanna Remmelina z 1613 r. oraz modele ciała człowieka. W ramach podsumowania spróbujemy stworzyć w glinie samoutwardzalnej model serca, który będzie jednocześnie pamiątkowym magnesem na lodówkę.

Terminy: 13 – 23 lutego – dla grup zorganizowanych, 15, 22 lutego, godz. 10.00 – dla rodzin
Miejsce: Apteka pod Łabędziem, ul. Gdańska 5
Zapisy – tel.: (52) 58 59 743, mail: farmacja@muzeum.bydgoszcz.pl
Koszt: 17 zł/os., opiekun – 1 zł/os.

Fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

17 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181428

Skip to content