Farby czy piksele – wybór należy do ciebie

Kot w mundurze i twarz kobiety na plakacie seminarium "Farby i piksele".

Farby czy piksele – wybór należy do ciebie

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku logotyp

We włocławskim KPCEN rozmawialiśmy „o sile sztuki we współczesnym świecie…”. Bohaterami seminarium „Farby i piksele – różne formy ekspresji artystycznej” byli Karina Obara i Igor Obara, a tłem dyskusji były obrazy artystów, które mogliśmy podziwiać na towarzyszącej seminarium wystawie.

Sala była wypełniona po brzegi, a publiczność podziwiając fascynującą twórczość malarską w tradycyjnych i cyfrowych odsłonach, z uwagą wsłuchiwała się w słowa zaproszonych gości.

– Wrażliwość jest darem i nie ma co z niej robić problemu. Trzeba jednak umiejętnie się nią zaopiekować. Najlepiej radykalnie ją zaakceptować. Tworzenie daje siłę i wentyl bezpieczeństwa dla trudnych uczuć. Jest lepsze niż scrollowanie. Znacznie lepsze niż plotkowanie, czyli patrzenie na drzazgę w oku bliźniego, a niedostrzeganie belki w swoim, i nadużywanie siebie, czyli robienie czegoś wbrew sobie. A że większość z nas często robi coś wbrew sobie, artystyczne działania stają się odtrutką na życie w Babilonie. Sztuka jest mocnym głosem serca i nadziei na lepsze jutro. Kto tworzy, żyje podwójnie. Oswaja śmierć, pogłębia miłość i stopniowo staje się czystą radością – powiedziała Karina Obara.

Wystawa dostępna będzie w naszej Placówce do 28 lutego 2024 r. Zapraszamy!

Opr. Dorota Łańcucka

_

23 lutego 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023650