Familijna gra turystyczna „Tajemnica bydgoskich teatrów”

Familijna gra turystyczna „Tajemnica bydgoskich teatrów”

Familijna gra turystyczna „Tajemnica bydgoskich teatrów” jest specjalną odmianą gry miejskiej. Ta nowa forma zwiedzania umożliwia zabawę właściwie 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Akcja toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy ruszają w teren, by rozwiązać przygotowane dla nich zagadki. Bawić się można indywidualnie lub zespołowo.

Bydgoskie teatry to temat równie ciekawy, co tajemniczy. Mało kto wie, że w Bydgoszczy istniała ogromna ilość scen, wykorzystywanych na co dzień przez różne grupy, mniej lub bardziej znane! Analizując umiejscowienie budynków teatralnych, zarówno istniejących jak i tych, które bezpowrotnie zniknęły z powierzchni miasta odkryliśmy coś, czym chcemy się z podzielić z uczestnikami gry! Otóż, pewne elementy architektoniczne, umiejscowienie czy historia nadają miejskim scenom pewnego rodzaju kod, który przy odrobinie wytrwałości i chęci przygody daje się zamienić na hasło! Niemożliwe, a jednak!

Zadaniem graczy będzie znalezienie ukrytych wskazówek, odwiedzenie miejsc, w których znajdują się lub znajdowały sceny teatralne i odgadnięcie hasła!

Termin: 22 sierpnia 2020 (sobota), godz. 11:00

Na pierwszą drużynę, która odgadnie hasło, czeka nagroda. 5 kolejnych drużyn dostanie upominki od KPCK.

Punkty gry:

  1. Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Al. Mickiewicza 2
  2. Teatr letni „Elysium”, ul. Gdańska 68
  3. Szkoła Dramatyczna, ul. Cieszkowskiego 4
  4. Kasynowe Towarzystwo „Wypoczynek”, ul. Gdańska 20
  5. Teatr Miejski, Plac Teatralny
  6. Teatr Kameralny (Estabilissement Jakuba Wicherta), ul. Grodzka 14-16

Uwaga! Bezpłatne pakiety startowe będą dostępne w siedzibie KPCK od 17 sierpnia.

Gra dostępna będzie bez ograniczenia czasowego, ale zachęcamy do wzięcia w niej udziału 22 sierpnia – tylko wówczas drużyny mają szansę na zdobycie nagród!

Fot. KPCK w Bydgoszczy

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189475

Skip to content