Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2020

ETZR 2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2020

ESDW jest ogólnoeuropejską inicjatywą mającą na celu stymulowanie i propagowanie działań, projektów i wydarzeń promujących cele zrównoważonego rozwoju. Zaproszeni są uczniowie, studenci, organizacje pozarządowe, naukowcy, samorządy, przedsiębiorstwa oraz wszystkie osoby, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju. Swoje inicjatywy można rejestrować na europejskiej platformie www.esdw.eu.

Co roku ESDW odbywa się od 30 maja do 5 czerwca. Ze względu na Covid-19 wydarzenia nie mogły odbyć się w pierwotnie planowanym okresie. Aby dać lokalnym organizatorom możliwość relokacji i przeprojektowania swoich wydarzeń, Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2020 został przełożony. Odbędzie się on od 18 września do 8 października, a większość wydarzeń będzie miała miejsce w tygodniu zasadniczym od 20 do 26 września.

ESDW chce teraz skupić się na zasadach zrównoważonego rozwoju, ponieważ są one szczególnie ważne w czasach kryzysu. Dlatego też ESDW chce wspierać działania, które przynoszą pomoc, wsparcie i udział w kryzysie w duchu celów zrównoważonego rozwoju. Wydarzenia powinny oczywiście odbywać się z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa lub wirtualnie.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161518

Skip to content