ETNO imprezy w regionie

Rezerwat archeologiczny w Biskupinie, fot. Tymon Markowski

ETNO imprezy w regionie

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. we Włocławku, gdzie w sobotę i niedzielę odbywają się dni miasta oraz w Grudziądzu podczas Jarmarku Spichrzowego. Wszystkich melomanów zapraszamy do Szafarni na koncert Polish Piano Trio, a zainteresowanych archeologią na Festiwal Nauki do Biskupina.

Nasz Paszport Turystyczny to akcja podróżowania po najciekawszych miejscach na Kujawach i Pomorzu z propozycjami interesujących imprez w całym regionie. Więcej o paszporcie.

 

 13 – 16 czerwca, Biskupin

Festiwal Nauki „Ścieżki archeologii – nauka – kultura – popkultura”

Jaką drogę pokonują zabytkowe przedmioty od chwili wydobycia do ekspozycji w muzeum? Jakie dyscypliny nauki mają dla archeologów zaskakująco duże znaczenie? Czy Indiana Jones i Lara Croft to jedyne ikony popkultury odwołujące się do archeologii? Jak pracują archeolodzy podwodni? Czym podczas badań naukowych zajmuje się kryminolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy na Festiwalu Nauki w Biskupinie. Po raz pierwszy w Polsce ponad 150 naukowców spotka się w jednym miejscu by popularyzować archeologię. Na odwiedzających czekają stanowiska prezentujące narzędzia pracy i osiągnięcia najważniejszych ośrodków polskiej archeologii. Swój udział i ekspozycję zapowiedziały liczne uniwersytety i muzea.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/festiwal-nauki-sciezki-archeologii-nauka-kultura-popkultura

 

14 – 16 czerwca, Bożejewiczki

Weekend z pojazdami dwukołowymi i trójkołowymi

Motocykle, trajki, ognisty show, napad na bank… Zabawa na bank! Dziki Zachód na południu kujawsko-pomorskiego? Silverado City zaprasza wszystkich, którzy mają kowbojski temperament!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/weekend-z-pojazdami-dwukolowymi-i-trojkolowymi-0

15 – 16 czerwca, Koronowo

Weekend drezynowy

Nie bez przyczyny… wybierz drezyny! Wielu w upalne dni przyciąga ożywczy powiew wiatru znad Zalewu – tylko nielicznych – polne i leśne wiatry znad kolejowych nasypów. Kto nie wierzy – niech sprawdzi! Jadąc drezyną z Koronowa do Wilczej Góry albo do Pruszcza – Bagienicy – takie wrażenia, że zrywa berecik!

Więcej na:  https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/weekend-drezynowy

 

15 – 16 czerwca, Chełmno

W Chełmnie znowu spacerują, znów gotyk kontemplują. Cóż… miasto zakochanych. Kochają nawet ściany. W starych murach opowieść zaklęta… Dotknij, poczuj, zapamiętaj!

15.06 – „Obejmij gotyk” w Chełmnie podczas Europejskiego Dnia Gotyku Ceglanego – zwiedzanie miasta/warsztaty

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/obejmij-gotyk-w-chelmnie-podczas-europejskiego-dnia-gotyku-ceglanego

 

16.06 – Spacerek “Szlakiem zamków krzyżackich ziemi chełmińskiej” – wycieczka rowerowa do ruin zamku w Lipienku

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/spacerki-po-chelmnie-2019-szlakiem-zamkow-krzyzackich-ziemi-chelminskiej-wycieczka

16 czerwca, Toruń

Kociewskie uciechy

Z ETNO Paszportem chętnie odwiedzamy ETNO imprezy. W niedzielę w Muzeum Etnograficznym w Toruniu czekają nas „Kociewskie uciechy”. Warto zatem trafić pod strzechy!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/kociewskie-uciechy

 

15 czerwca, Grudziądz

III Grudziądzkie spotkanie ze sztuką i Dzień Gotyku Ceglanego

GRUDZIĄDZ black & white? Monochromatyczna wystawa ukazująca to barwne miasto w odcieniach szarości musi intrygować! Bez obaw – nikt nas nie zrobi na szaro! Będą średniowieczne gry i zabawy a przez “gotyckie okienko” zajrzymy na warsztaty witrażu prowadzone przez panie z Artystycznej Piwnicy. Wprost znad Wisły do „boskiego Buenos” zabierze nas Damian Ukeje.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/tworcze-podworze-iii-grudziadzkie-spotkanie-ze-sztuka-oraz-dzien-gotyku-ceglanego

Koncert z okazji Dni Grudziądza

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/jarmark-spichrzowy-dni-grudziadza

 

15 czerwca, Ciechocinek

Impresje Artystyczne „Sztuka bez Barier”

O tym, że sztuka nie zna barier przekona nas Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia “Sajgon”, łącząc na jednej scenie jazz, blues i rocka m. in. w wykonaniu niepełnosprawnych artystów.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/impresje-artystyczne-sztuka-bez-barier

 

15 – 16 czerwca, Włocławek

Dni Włocławka

Gorrrąco… można więc pójść boso na Zakopower, pobujać się przy Lao Che i Maleo Reggae Rockers, można uderzyć w Piersi. Zamiast żałować – lepiej świętować!  Włocławskie Bulwary zapełnią się Food Truckami i kramami z ceramiką i biżuterię artystyczną, rękodziełem: wyrobami z wikliny, decoupage, koronkami, dłubankami, fajansem, metaloplastyką i swojskim jadłem.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/dni-wloclawka-0

15 czerwca, Szafarnia

Koncert Polish Piano Trio

Trzech wspaniałych kompozytorów, troje młodych wykonawców, trzy fortepianowe tria…
Potrójne Mamma mia!

Więcej na: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/polish-piano-trio

 

15 czerwca, Golub – Dobrzyń

Turniej łuczniczy 3D

Ani królewna w wieży, ani zastęp rycerzy nie wiedzieli ongiś, że… strzelają do celu 3D!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/turniej-luczniczy-3d

 

16 czerwca, Leszcze

III Lawendowa Niedziela – Roztańczona lawenda

W tym sezonie Lovenda Kujawska kusi wszystkie zmysły… Lawendowe smaki, zapachy i brzęczące pszczoły w radosnym uniesieniu… W najbliższą niedzielę wszystko zakręci się tu wokół Zumby! Mamy (lawendowe) pole do popisu!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/iii-lawendowa-niedziela-roztanczona-lawenda

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Zdjęcie gł.: Rezerwat archeologiczny w Biskupinie, fot. Tymon Markowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887699