Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 2021

Golub-Dobrzyń

Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 2021

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego już po raz siódmy zorganizował akcję „Poznaj swój region z przewodnikiem”. Tym razem hasłem przewodnim akcji jest ESKAPADA. W ramach akcji w najbliższy weekend (29-31 maja 2021 r.) odbędzie się ponad 100 wycieczek, warsztatów, prelekcji, questów i rajdów pieszych i rowerowych po znanych i nieznanych zakątkach naszego województwa.

Ponad 60 instytucji z naszego regionu przygotowało takie atrakcje, jak oprowadzanie po najnowszym oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu – Muzeum Twierdzy Toruń, nocne zwiedzanie Torunia z Domem Legend, rajdy rowerowe do dworów i folwarków w Brześciu Kujawskim i osady Askaukalis, zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, zwiedzanie Zamku w Golubskiego połączone z prelekcją o obozach pracy w Golubiu oraz gra terenowa „szlakiem pałuckich skarbów”

Program znajdziecie TUTAJ

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a jego partnerami są Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

Zdjęcie gł.: Dariusz Staniszewski (Pixabay)

19 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025428