Escape room “Klub Enigma” w bibliotece

Escape room “Klub Enigma” w bibliotece

Ciekawy projekt edukacyjny w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy!

Klub Enigma to tzw. pokój zagadek. Zamknięci w escape roomie gracze muszą wydostać się z pomieszczenia w określonym czasie. By to zrobić, trzeba rozwiązać kilka zadań, wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia. Uczestnicy muszą ze sobą współpracować i wykorzystać swoje zdolności analityczne. Liczy się spostrzegawczość, kreatywność, spryt i wiedza. Zabawa odbywa się pod presją czasu i czujnym okiem kamery. Każde zadanie to kolejna wskazówka do wyjścia. Wystarczy znaleźć kod…

Escape room Klub Enigma otrzymał dofinansowanie z Fundacji PKO BP i został przygotowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Projekt jest skierowany do uczniów od 13 roku życia, młodsi uczestnicy mogą wejść do escepe roomu pod opieką osoby dorosłej.

Otwarcie escape roomu odbyło się 20 września 2017 r. w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy przy ulicy Skłodowskiej-Curie 4. Zainteresowanie projektem przerosło oczekiwania organizatorów.

Rezerwacja przez stronę internetową: http://dziedzictwo-oswiaty.pl  lub telefonicznie 52 341 19 84 wew. 15.
Harmonogram wejść: pon., wt., czw., pt. – 9.00, 10.30, 12.00, śr. – 12.30, 14.00, 15.30, 17.00. Grupy szkolne umawiane są indywidualnie, niezależnie od ustalonych godzin wejść. Wstęp jest darmowy.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013534