Energa Camerimage – wielkie święto kina w Toruniu

Energa Camerimage – wielkie święto kina w Toruniu

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Zbliża się 29. edycja festiwalu Energa Camerimage. W najbliższą sobotę (13 listopada 2021 r.) gala otwarcia, która rozpocznie tygodniowe święto filmowe. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Camerimage to festiwal, którego serce bije niezmiennie na Kujawach i Pomorzu. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego miłośnicy i twórcy kina mogą spotkać się, by wspólnie przeżywać filmowe emocje i wzruszenia. Jestem przekonany, że tegoroczny Camerimage będzie uroczystością pełną pozytywnych emocji – zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

W czasie międzynarodowego święta kina będzie można zobaczyć wspaniałe filmy fabularne. To także możliwość spotkania wybitnych twórców kinematografii i wzięcia udziału w licznych spotkaniach i warsztatach. Nie zabraknie konkursów debiutów reżyserskich i operatorskich, filmów dokumentalnych i wideoklipów. W programie również organizowany przez Urząd Marszałkowski i Fundację Tumult konkurs na spot reklamowy promujący fundusze europejskie.

Festiwalowi towarzyszy wystawa prac Patricii Piccinini. Prace cenionej na świecie australijskiej artystki będzie można zobaczyć w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej ,,Znaki Czasu” po raz pierwszy w Polsce. Organizatorem wystawy pod tytułem ,,Patricia Piccinini. Jesteśmy!” jest Fundacja Sztuki Świata. Jej założycielami są reżyser David Lynch i kurator wystawy, dyrektor festiwalu Energa Camerimage, Marek Żydowicz. Wystawie będą towarzyszyć przegląd filmowy, spotkania z twórcami, dyskusje i warszaty. Więcej informacji na temat wystawy na stronie CSW, które jest instytucją kultury współprowadzoną przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Wśród gości tegorocznego Energa Camerimage znajdą się między innymi brytyjski aktor, reżyser i scenarzysta Kenneth Branagh oraz amerykański scenarzysta i reżyser Joel Coen.

Zakup kart wstępu jest możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych.

W poprzednich edycjach gośćmi festiwalu byli między innymi Quentin Tarantino, David Lynch, Edward Norton i Danny DeVito.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Festiwal Energa Camerimage

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

12 listopada 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165229

Skip to content