Eksperyment w edukacji matematyczno-przyrodniczej

Eksperyment w edukacji matematyczno-przyrodniczej

W dniach 23-25 listopada 2018 roku nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz edukatorzy Fundacji Profesora Ciekawskiego przeprowadzili cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów matematyczno- przyrodniczych w ramach projektu Otwieramy się na świat-nowoczesna edukacja w gminie Dobrcz.
Podczas szkoleń nauczyciele poznali założenia metodologii prowadzenia obserwacji i eksperymentów, m.in procedury badawcze, które należy uwzględnić podczas stosowania metody naukowej. Szkolenia były również okazją do przedstawienia możliwości wykorzystania TIK podczas lekcji z zastosowaniem metody eksperymentu. Uczestnicy nie tylko doskonalili umiejętności związane z planowaniem zajęć dydaktycznych umożliwiających uczniom formułowanie problemów badawczych, stawianie hipotez, analizowanie wyników czy formułowanie wniosków, ale sami przeprowadzili wiele ciekawych eksperymentów, które nie wymagały skomplikowanych urządzeń i drogich materiałów.

fot. Nauczyciele podczas eksperymentów przyrodniczych

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6868919