Ekonomia na co dzień w szkole

przedsiębiorczość - finanse

Ekonomia na co dzień w szkole

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - logo

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.

Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział łącznie 8 099 413 uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyło w nich 290 885 młodych ludzi.

„Ekonomia na co dzień” jest programem z zakresu edukacji finansowej i przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego, skierowanym do uczniów w wieku 12-15 lat w szkołach podstawowych. Program jest realizowany wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. Zawiera także zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Uczestnicy otrzymują bezpłatny pakiet dydaktyczny zawierający materiały dla ucznia oraz dla nauczyciela, dostęp do platformy edukacyjnej. Istotnym elementem są bezpłatne warsztaty edukacyjne dla nauczycieli przygotowujące do realizacji programu oraz możliwość stałych konsultacji metodycznych i merytorycznych z koordynatorem programu.

Dzięki programowi uczniowie realizują wiele inicjatyw w środowisku szkolnym i lokalnym. Zwieńczeniem ich pracy będzie możliwość udziału w „Ogólnopolskim Forum Ekonomicznym Młodych”.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/

Fot. Pexels

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013442