Ekologiczny projekt od ANWILU

Ekologiczny projekt od ANWILU

Anwil Grupa Orlen logo

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic ponownie zostali zaproszeni do „zielonego” wyzwania. 28 września wystartowała XVIII już edycja projektu „Drzewko za butelkę”. Koordynatorem przedsięwzięcia we Włocławku od początku istnienia akcji jest ANWIL S.A.

Zadaniem uczestników programu, jak co roku, jest zebranie jak największej liczby butelek PET, które następnie trafią do recyklingu. Uczestnikami projektu mogą zostać przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu włocławskiego i Gminy Miasta Włocławek. Celem przedsięwzięcia jest oczywiście edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii.

Tegoroczna akcja została podzielona na kilka etapów. Od 28 września do 9 października przedszkola i szkoły podstawowe mają czas na składanie deklaracji uczestnictwa w projekcie. Kolejno przedszkolaki i uczniowie, biorący udział w akcji, zbierają jak największą liczbę butelek PET – mają na to czas do 6 listopada. Odbiór butelek wraz z protokołami nastąpi w dniach między 9 a 20 listopada.

 – ANWIL to spółka odpowiedzialna za środowisko, w którym funkcjonuje. Zawsze chętnie inicjujemy i włączamy się w akcje, które służą zarówno edukacji ekologicznej, jak również realnie przyczyniają się do poprawy jakości środowiska. Projekt „Drzewko za butelkę” ma już 18-letnią tradycję, a jego założenia niezmiennie wpisują się w wartości naszej spółki. Zaangażowanie młodych ekologów jest dla nas siłą napędową i dowodem na to, że naprawdę warto im w tym pomagać – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Na uczestników ekologicznej zabawy, oprócz symbolicznych sadzonek drzewek, czekają również cenne nagrody. Przedszkola i szkoły podstawowe, które zbiorą najwięcej butelek typu PET, otrzymają w ramach istniejących kategorii konkursowych nagrody finansowe – 3000 zł za I miejsce, 2000 zł za II miejsce oraz 1000 zł za III miejsce. Zgodnie z ideą akcji, odbiorca nagrody pieniężnej zobowiązany jest do przeznaczenia jej na cel związany z edukacją ekologiczną, np. wycieczki czy warsztaty. Cenne upominki rzeczowe trafią również w ręce najaktywniejszych małych ekologów.

 

 

Chemiczna spółka z Włocławka do włączenia się do akcji zachęca nie tylko najmłodszych, ale również swoich pracowników. Zespół ANWILU będzie tworzyć wydziałowe i biurowe drużyny, które wybiorą z listy placówkę edukacyjną (przedszkole/szkołę podstawową), na rzecz której będą zbierać butelki.

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2003 r. przez firmy chemiczne, uczestniczące w międzynarodowym programie „Odpowiedzialność i Troska”.

 

Poznaj regulamin Akcji „Drzewko za butelkę”.

 

Źródło: anwil.pl, inf. prasowa Anwil S.A

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013464