Ekoedukacja w Nadleśnictwie Włocławek

Ekoedukacja w Nadleśnictwie Włocławek

Kształtowanie postawy dbałości o środowisko przyrodnicze, to misja nie tylko szkół, ale również wielu instytucji prowadzących edukację ekologiczną.

Cenną inicjatywę w tym zakresie podjęło Nadleśnictwo Włocławek ogłaszając konkurs  dla dzieci i młodzieży pod hasłem Sprzątamy  nasze lasy. Jego celem  jest zwrócenie uwagi na istotny problem zaśmiecania obszarów leśnych, szczególnie tych znajdujących się w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Problem narasta wraz z postępującym konsumpcjonizmem. Stąd tak ważnym jest, aby uczyć młode pokolenie właściwych zachowań od najmłodszych lat. Dzieci biorące udział w konkursie przygotowały prace plastyczne, natomiast młodzież- sprawozdania ze zdjęciami lub filmy/prezentacje. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców.  Nagrodzono 12 prac w 4 kategoriach wiekowych i przyznano 12 wyróżnień.

Rozdanie nagród odbyło się 14 listopada 2018 roku. Zwycięzcom gratulujemy.

Więcej informacji  TUTAJ

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039543