Edukacyjne mikołajki. Oferta KPCEN Toruń i Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej

Edukacyjne mikołajki. Oferta KPCEN Toruń i Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej

 

Ho, ho ho… Tak, to zbliża się święty Mikołaj!

Chyba większość z nas cieszy się, że nastał już grudzień – niezależnie od tego, czy czasy dzieciństwa są już daleko za nami.

Dla młodszych (uczniowie) i starszych (nauczyciele) zaplanowaliśmy mikołajkowe atrakcje.

Już dzisiaj, 4 grudnia, w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej specjalny program:

  • Czy św. Mikołaj podróżuje z prędkością światła? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć dr Krzysztof Rochowicz w ramach lekcji fizyki o 16.00;
  • Weihnachtszeit in DACH-Ländern. Adwent i Boże Narodzenie w krajach niemieckiego obszaru językowego – ten temat przybliży o 16.40 Anna Schmelter;
  • O Bożym Narodzeniu w krajach anglosaskich (Christmas in English speaking countries) opowie Aleksandra Kowalska o 17.20 i 18.00.

Program transmisji, archiwum lekcji, dane profili Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej na Facebooku i YouTube dostępne są na stronie https://edupolis.pl/e-szkola/. Te i inne lekcje można obejrzeć o dowolnej porze.

Nauczycieli języka niemieckiego zapraszamy 11 grudnia na warsztaty Metodyka nauczania języka niemieckiego „Spiele in der Weihnachtsbäckerei” – online na platformie LiveWebinar w godz. 16.30–19.00.

Jak wykorzystać Padlet do rozwijania słownictwa? Te i inne sposoby nauki języka niemieckiego z wykorzystaniem narzędzi TIK, aplikacji i stron internetowych, przydatne w czasie edukacji zdalnej (i nie tylko), pokaże Regina Strzemeska. Koszt udziału w zajęciach wynosi 44 zł. Kliknij i zapisz się!

Święta Bożego Narodzenia to wdzięczny temat na lekcjach, nie tylko języka obcego. Mogą być pretekstem do wprowadzenia wielu ważnych zagadnień. A może w grudniowym czasie to lekcje są pretekstem do rozmów o Świętach? Charakterystyczny dźwięk dzwoneczków u sań świętego Mikołaja wywołuje przecież uśmiech i u młodszych, i u starszych. Poczujcie tę atmosferę z nami – zapraszamy!

 Dominika Wojtasińska, Pracownia Informacji i Promocji KPCEN w Toruniu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039440