Edukacja przez internet

Edukacja przez internet

Już jutro wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30b. Czy polska szkoła jest przygotowana do kształcenia na odległość? Czy nie przeszkodzą w tym ograniczenia technologiczne? Czy  nauczycielom, uczniom i rodzicom nie stanie na przeszkodzie brak odpowiedniego sprzętu lub dostępu do szybkiego internetu? Jak pomóc dzieciom i młodzieży, którzy nie mają w domu komputerów? Kto i w jaki sposób ma dostarczyć tym uczniom materiały dydaktyczne? Czy można przewidzieć, czy uczniowie rzeczywiście wrócą do szkół po Wielkanocy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedział minister Dariusz Piontkowski w czasie wywiadu udzielonego Dorocie Łosiewicz na antenie Telewizji WPolsce.pl tuż po konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego (24 marca 2020 r.),  w czasie której zapowiedziano dodatkowe obostrzenia w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu – poniżej linki do audycji:

 

Oprac. i projekt graf. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025445