Edukacja o bezpieczeństwie – zasoby edukacyjne MSWiA

Straż Pożarna

Edukacja o bezpieczeństwie – zasoby edukacyjne MSWiA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz podlegające mu jednostki przygotowało materiały dydaktyczne, filmy, poradniki, konspekty zajęć dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa, adresowane do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Na stronie MSWiA opublikowano zestaw poradników, z których można się dowiedzieć, jak należy zachować się w czasie burzy, nawałnicy, wichury, upałów lub powodzi. Na stronie znajdują się także poradniki poświęcone cyberbezpieczeństwu oraz mówiące o zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie katastrof (np. katastrofy budowlanej) czy zagrożenia zdrowia i życia (zatrucie czadem, kontakt z substancją toksyczną).

Wszystkie poradniki dostępne są na stronie MSWiA.

Wiele ciekawych publikacji online dotyczących bezpieczeństwa przygotowała w specjalnej zakładce Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Wśród zamieszczonych tam materiałów znalazły się informacje o konkursach, materiały dydaktyczne, przydatne linki, konspekty zajęć przedszkolnych z udziałem straży pożarnej, a nawet animowane filmy edukacyjne. Co ważne – filmy są także dostępne w Polskim Języku Migowym.

Spośród materiałów edukacyjnych regularnie przygotowywanych przez Polską Policję na uwagę zasługują komiksy oraz słuchowiska radiowe, które z pewnością przydadzą się nie tylko nauczycielom, ale i rodzicom. Poniżej linki do materiałów:

Komiksy
Słuchowisko dla dzieci „Skarb Krzywoustego”
Słuchowisko dla dzieci „Zaginiony obraz”

Fot. Pixabay (Andrzej Rembowski)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,748,039