Edukacja ekologiczna na konferencji i w telewizji – pracownicy KPCEN w Toruniu dzielą się wiedzą

Edukacja ekologiczna na konferencji i w telewizji – pracownicy KPCEN w Toruniu dzielą się wiedzą

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

 

Jesteśmy przekonani, że edukacja ekologiczna jest obecnie bardzo ważna, dlatego nasi pracownicy chętnie dzielą się wiedzą nie tylko w ramach szkoleń w KPCEN.

Barbara Iwanowska była prelegentką na ogólnopolskiej konferencji online Nauczanie chemii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Jak przygotować uczniów do egzaminu maturalnego z chemii?, którą 26.01.2023 zorganizowało Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

Razem z dr Aleksandrą Pietkiewicz-Graczyk wystąpiła z tematem Zjedz swój talerz na obiad – naczynia biodegradowalne jednym ze sposobów ochrony środowiska, poświęconym ekologii, ochronie środowiska i działaniom, które można podejmować każdego dnia, żeby zadbać o naszą planetę.

W konferencji wzięło udział ponad 1000 nauczycieli, wśród prelegentów było wielu specjalistów w dziedzinie chemii, a poruszane zagadnienia dotyczyły nie tylko egzaminu maturalnego, lecz również sposobów nauczania i ciekawostek chemicznych, w tym doświadczeń.

Dr Krzysztof Rochowicz wystąpił w programie “Eko-opcja”, wyemitowanym 28.01.2023 na antenie TVP3 Bydgoszcz, poświęconym m.in. zagadnieniu śladu węglowego: https://bydgoszcz.tvp.pl/65920705/ekoopcja-28012023

Wykorzystując czujniki z naszej Pracowni PASCO przeprowadził przed kamerami eksperyment ilustrujący problem rosnącej zawartości CO2 w oceanach i ich zakwaszania. Wyjaśnił, co oznacza pojęcie śladu węglowego, z czym się wiąże i zwrócił uwagę, że powinniśmy w trosce o środowisko zdecydowanie bardziej racjonalizować zużycie energii.

Redaktor Ewa Lewandowska znalazła w sieci artykuł dr. Krzysztofa Rochowicza Zadbaj o swój ślad węglowy, opublikowany w „Uczmy” („UczMy” 2020, nr 1 (33), s. 10-12; artykuł można przeczytać online: https://tiny.pl/tz6mp) i zaprosiła do współpracy przy programie. Warto zatem publikować tam swoje artykuły i warto je czytać – zachęcamy Was do tego serdecznie, jak i do obejrzenia programu „Eko-opcja”.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji w Nauczycieli w Toruniu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165151

Skip to content