e-Sztuka w Artusie: Obrazy na czas zarazy

e-Sztuka w Artusie: Obrazy na czas zarazy

Dwór Artusa - logo

Tym razem w ramach e-Sztuki w Artusie Łukasz Wodarski opowie o dziełach związanych z zarazą, które do dziś poruszają wyobraźnię. Będzie więc o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy Albrechta Dürera, Piecie Tycjana i o Autoportrecie po epidemii hiszpanki, pędzla Edwarda Muncha. Wspomni też też o najsłynniejszym dziele związanym z zarazą, czyli o słynnej grafice Paulusa Fursta z Norymbergi, przedstawiającej Doktora Schnabla siedemnastowiecznego lekarza z Rzymu, walczącego z zarazą, które to stało się ikoną przedstawiającą czas pandemii.

Paul Fürst Der Doctor Schnabel von Rom

Paul Fürst, Der Doctor Schnabel von Rom

Co łączy te wszystkie dzieła? Jakie były ich historie? Jak artyści obrazowali temat epidemii? I co wspólnego ma Gary Cooper z jeźdźcami apokalipsy? Na te wszystkie pytania odpowiedź poznacie w trakcie krótkiego spotkania on-line.

Wykład tradycyjnie poprowadzi Łukasz Wudarski.

Kiedy: 02.04.2020 (czwartek), godz. 18.30

Gdzie: YouTube Dworu Artusa

Wykład na artusowym Facebooku i na YouTube

Wstęp wolny!

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039835