E-szkoła w ostatnim tygodniu października

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

E-szkoła w ostatnim tygodniu października

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

Dzisiejsze (26 października) spotkanie z e-Szkołą rozpoczniemy lekcją języka polskiego. Tematem będzie samotność w tekstach literackich. Uczniów, którzy chcą lepiej poznać gramatykę rodzimego języka, zapraszamy na zajęcia poświęcone czasownikom przechodnim i nieprzechodnim. Proponujemy także lekcję historii, podczas której mowa będzie o polskiej emigracji politycznej po roku 1830.

Jak dobrze napisać rozprawkę i jak formułować argumenty za i przeciw w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek (27 października). Tego popołudnia zapraszamy także na lekcję historii, której tematem będzie powstanie listopadowe. Tegorocznym maturzystom polecamy zajęcia z matematyki. Będzie to okazja, by poznać przykładowe pytania testowe i rozwiązać zadania otwarte.

Kim był Isaac Newton i co kryje się pod pojęciem dynamiki? – odpowiedź na te pytania uczniowie usłyszą podczas środowych (28 października) zajęć z fizyki. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiane będą treny i pieśni Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego poety epoki renesansu, a także zajęcia z geografii poświęcone rodzajom gleb występujących w Polsce i na świecie. Na zakończenie dnia proponujemy lekcję biologii, wyjaśnimy, na czym polega regulacja ekspresji genów.

Cotygodniowe, czwartkowe (29 października) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim poświęcone będzie sakramentom świętym i rozważaniom nad sensem i celem bierzmowania. Popołudniową lekcję matematyki polecamy uczniom, którym trudności sprawiają działania na ułamkach dziesiętnych i obliczanie objętości brył. Zajęcia będą pomocą w zrozumieniu tematu i wsparciem podczas rozwiązywania zadań domowych i przygotowań do testów. W programie także lekcje biologii (temat: Dziedziczenie płci u człowieka) i chemii (temat: Otrzymywanie soli w reakcjach zobojętniania).

Na zakończenie szkolnego tygodnia (30 października) polecamy zajęcia z fizyki. Uczniowie zainteresowani odkrywaniem tajemnic wszechświata będą mogli dowiedzieć się, czym są czarne dziury. Zapraszamy także na lekcje z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162069

Skip to content