E-szkoła na zakończenie wakacji

E-szkoła na zakończenie wakacji

Województwo Kujawsko-Pomorskie

W najbliższy wtorek nowy rok szkolny. Zanim jednak uczniowie zasiądą w ławkach zapraszamy na ostatnie spotkania z wakacyjna e-Szkołą. W programie m.in. joga, gra w footbol, pochody i wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, opowieści o średniowiecznym Toruniu i dzieciństwie Mikołaja Kopernika, wycieczka do Tucholskiego Parku Krajobrazowego i grudziądzkiego obserwatorium.

Dla tych, którzy polubili lekcje w naszej e-Szkole mamy dobrą wiadomość – we wrześniu rozpoczynamy nowy cykl zajęć. Przygotowujemy ofertę, która pozwoli uczniom rozwinąć zainteresowania, poszerzyć wiedzę i uzupełnić treści, z jakimi uczniowie mają do czynienia w swoich szkołach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Polecamy dzisiejsze (26 sierpnia) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim, który spróbuje odpowiedzieć na pytania, co to znaczy być bożym idealistą i jak odpowiedzieć na wezwania św. Jana Pawła II i nie zatracić „duchowego smaku”. Zapraszamy też na warsztaty filmowe w języku angielskim, podczas których poznamy historię hollywoodzkiego kina. W programie także joga i zajęcia i gra w footbool dla całej rodziny i zajęcia poświęcone średniowiecznemu budownictwu mieszkalnemu w Toruniu. Na zakończenie środowych e-lekcji Sebastian Soberski z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu opowie o rojach meteorytów i asteroidach.

W czwartek (27 sierpnia) poznamy członków Duszpasterstwa Akademickiego Źródło, którzy opowiedzą o swoim powołaniu i działalności. Następnie udamy się w wirtualną wycieczkę do Tucholskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zwiedzimy tętniący życiem ogród edukacyjny przy siedzibie TPK. W programie także warsztaty historyczne poświęcone ikonie i zabawa w wyścigi dla dzieci i młodzieży.

W programie piątkowych (28 sierpnia) zajęć m.in. zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego, a także opowieści o życiu młodego Mikołaja Kopernika. O tym, jak wyglądało dorastanie w średniowieczu opowie Alicja Marika Lubowicka z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Polecamy także wczorajsze (25 sierpnia) i poniedziałkowe (24 sierpnia) zajęcia, m.in. opowieści o tym, jak wyglądały klasy i przybory szkolne z dawnych lat, poradnik zdrowego odżywiania, z którego dowiemy się, czy dzieci i młodzież powinny spożywać napoje energetyczne. Wśród propozycji są także grzybobranie w Tucholskim Parku Krajobrazowym i wizyta w Domu Kopernika w Toruniu.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866839