e-Szkoła: lekcje o samorządzie i regionie

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

e-Szkoła: lekcje o samorządzie i regionie

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpocznie się wyjątkowo – w związku z obchodami Święta Województwa w poniedziałek (8 czerwca) zapraszamy uczniów na lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

Lekcję o samorządności poprowadzi przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosi historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu. O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowie Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Po zajęciach przygotowanych z okazji Święta Województwa kolejne lekcje odbędą się według nowego planu:

plan lekcji na nadchodzący tydzień (od 8 do 10 czerwca)

W czwartek (11 czerwca, Święto Boże Ciało) i piątek (12 czerwca) zajęcia nie odbędą się. Z nowymi e-lekcjami po przerwie świątecznej wrócimy w poniedziałek (15 czerwca).

Plan lekcji (tydzień od 15 do 19 czerwca)

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach na: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Poza tym lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

Zobacz także: Kujawsko-Pomorskie świętuje

Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016850