E-Szkoła: lekcje o samorządzie i regionie

E-Szkoła: lekcje o samorządzie i regionie

 

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczęliśmy wyjątkowo – w związku z obchodami Święta Województwa w poniedziałek (8 czerwca) odbyły się e-lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu. O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Po zajęciach przygotowanych z okazji Święta Województwa kolejne lekcje odbywają się według nowego planu:

W czwartek (11 czerwca, Święto Boże Ciało) i piątek (12 czerwca) zajęcia nie odbędą się. Z nowymi e-lekcjami po przerwie świątecznej wrócimy w poniedziałek (15 czerwca).

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach na: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Poza tym lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

Zobacz także:

Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162028

Skip to content