E-Szkoła dla dzieci i dorosłych z Ukrainy

E-Szkoła dla dzieci i dorosłych z Ukrainy

Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Język polski dla dorosłych, geografia, plastyka, język angielski, informatyka i matematyka to zajęcia, które na ten tydzień oferuje Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa. Początek codziennie o godzinie 11.40. We wtorek, w Święto Narodowe Trzeciego Maja, zajęcia nie odbędą się. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

– Naszą e-Szkołę rozwijamy obecnie w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom obywateli Ukrainy. Pracujemy nad uruchomieniem kolejnego segmentu lekcji, tym razem stacjonarnych, dzięki którym młodzież będzie mogła uczestniczyć w praktycznych zajęciach zawodu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Tydzień (2 maja 2022 r.) rozpoczniemy zajęciami języka polskiego dla dorosłych z Julią Szmigro. Te zajęcia odbędą się także w środę, czwartek i piątek. Poniedziałkową lekcję języka angielskiego poprowadzi Tatiana Bobko (początek godz. 12.20), następnie (13.00) matematyka z Tatianą Kovalską.

W środę (4 maja) o 12.20 fizyka z Natalią Yefymenko, a o 13 język polski z Iwoną Trojanowską-Kopacz.

Czwartek (5 maja) odbędzie się pod znakiem plastyki z Ivanną Makarevych i informatyka z Yaną Pasko.

Piątkowe (6 maja) zajęcia dla dzieci rozpoczniemy lekcją geografii z Oleksandrem Shandrą (godz. 12.20). O 13 biologia z Oksaną Kawecką.

Plan zajęć dostępny na edupolis.pl

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

  Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą do nas dołączyć i prowadzić lekcje w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkola@kujawsko-pomorskie.pl.

W planie ukraińskiej części naszej e-Szkoły znajdą się zajęcia języka polskiego i angielskiego, matematyki, informatyki oraz plastyki, a także edukacja regionalna, kultura polska i ukraińska, dla najmłodszych – nauczanie wczesnoszkolne. Uczniowie będą mogli skorzystać także ze wsparcia psychologicznego. Lekcje prowadzone są m.in. przez nauczycieli z Ukrainy, którzy dotarli do Polski w ostatnich tygodniach.

Czytaj

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP, E-Szkoła Tatiana Bobko

 Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

2 maja 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131265