e-Świat i okolice: Japonia

e-Świat i okolice: Japonia

Dwór Artusa - logo

Kiedy słyszymy takie hasła jak: Kraj Kwitnącej Wiśni czy Kraina gejsz i samurajów mimowolnie przed oczami ukazuje się nam obraz Japonii, który za sprawą różnych bodźców, kojarzy się nam jedynie z rozmaitymi dziwnościami, mangą i anime. Odsłaniając jednak po trochu te wszystkie warstwy… Krok po kroku możemy dostrzec, że jest to kraj, w którym nowoczesność i tradycja idealnie ze sobą współgrają, tworząc wyjątkową kulturę, którą tak wielu z nas się zachwyca. A co stałoby się, gdybyśmy spojrzeli na Japonię z innej perspektywy? Zobaczyli więcej niż to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka?

Tym razem w trakcie cyklu “Świat i Okolice” wybierzemy się w wirtualną podróż o tysiące kilometrów stąd, gdzie Yumeko Kawamato – pianistka i studentka polonistyki na Tokijskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych – ukaże nam obraz Kraju Kwitnącej Wiśni ze swojego puntu widzenia. Do zobaczenia na artusowym Facebooku i YouTube.

Wstęp wolny!

Kiedy: 07.05.2020 (czwartek), godz. 19.00
Gdzie: YouTube i Facebook Dworu Artusa

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010610