Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Planeta Ziemia narysowana kredą na tablicy stojącej w bibliotece szkolnej

22 Kwi Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Klimatu zaprasza na wirtualne spotkanie „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. W czasie tegorocznego spotkania, adresowanego do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, odbędą się e-warsztaty z ekspertami: z dr. Mariuszem Gogólem („Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje”), dr. Tomaszem Rożkiem (wykład: „OZE. Skąd mamy prąd?”) i Szymonem Chałupką (twórcą kanału „Filmujemy!”), który wyjaśni jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film, a także wideoczat z ministrem Michałem Kurtyką.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy – dziś (22 kwietnia) o godz. 11.40 – wejść na stronę: www.dzienziemiwmk.pl i postępując zgodnie z podanymi instrukcjami, zalogować się do czatu.

Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce” adresowanego do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, który promuje Odnawialne Źródła Energii.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Plakat Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Zdjęcie gł. CanvaLiczba odwiedzin:

3,720,667