Dzień ZERO dla dyskryminacji

Dzień ZERO dla dyskryminacji

Bydgoszcz od kilku lat aktywnie włącza się w akcje przeciwdziałania dyskryminacji i promocji równego traktowania. W tym roku, 1 marca weźmiemy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia „Zero dla dyskryminacji”.

Obchodzone 1 marca święto zostało ustanowione w 2014 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym roku prezydent Rafał Bruski, we współpracy z Bydgoską Radą ds. Równego Traktowania, zainicjował organizację tego święta w Bydgoszczy. Podczas Dnia „Zero dla dyskryminacji” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych zaplanowano m.in. inaugurację „półki równościowej” w biblioteczce w BCOPW połączonej z rozmową o roli książek w tematyce równego traktowania, wystawę pokonkursową prac złożonych w konkursie na projekt graficzny koszulki okolicznościowej dla rzeźby „Przechodzącego przez rzekę”. Do obchodów Dnia „Zero dla dyskryminacji” włączyły się 43 placówki oświatowe, miejskie instytucje kultury – Muzeum Okręgowe, Miejskie Centrum Kultury oraz Park Kultury w Bydgoszczy, które zaproszą na prelekcje, warsztaty, konkursy plastyczne, pogadanki z uczniami w szkołach, prelekcje filmów dot. tematu dyskryminacji, wykluczeń w różnych przesłankach i spotkania autorskie.

Więcej informacji na stronie www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

22 lutego 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025139