Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu

Celtyckie odrodzenie

Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu

Zielony zawrót głowy     

Na obchody Dnia Świętego Patryka, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza przygotowała moc atrakcji związanych z kulturą irlandzką. 15 marca o godzinie 17⁰⁰ zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Celtyckie Odrodzenie”. Ukazuje ona ruch literacki przełomu XIX i XX wieku i jego wpływ na kulturę Irlandii. Przedstawione zostaną sylwetki Williama Butlera Yeates’a i Johna Millingtona Synge’a, a także historia Teatru Abbey, którego zasługą jest podtrzymywanie tożsamości narodowej Irlandczyków.

Wernisaż zostanie poprzedzony pokazem Zespołu Tańca Irlandzkiego „Avalon”, który założyli pochodzący z Torunia pasjonaci kultury celtyckiej. Tancerze zademonstrują delikatny taniec w baletkach z energetycznym stepem. 18 marca o godzinie 1030 w Oddziale dla Dzieci-Tajemniczym Ogrodzie, odbędą się warsztaty „W krainie elfów i olbrzymów”, które przybliżą uczestnikom legendy i baśnie irlandzkie.  Na zajęcia w Tajemniczym Ogrodzie obowiązują zapisy pod numerem telefonu 52 352737.

Po południu o godzinie 17⁰⁰ w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się prelekcja „Irlandia-zielona wyspa”, poświęcona kulturze, tradycji, historii i muzyce tego kraju.

Na pokaz Zespołu Tańca Irlandzkiego „Avalon” obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Wystawę „Celtyckie Odrodzenie”, wypożyczoną z Fundacji Kultury Irlandzkiej można oglądać w Saloniku Literacko-Artystycznym do 19 kwietnia. Wstęp wolny.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181663

Skip to content