Dzień sportu z Trampoliną

Dzień sportu z Trampoliną

Uczestnicy holistycznego projektu „Trampolina” wzięli udział w drugiej edycji turnieju piłkarskiego Trampolina Cup, który odbył się 25 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu. W programie imprezy były między innymi spotkania ze sportowcami oraz zmagania lekkoatletyczne.

 – Nie trzeba nikogo przekonywać, że sport – który uczy zasad fair play, aktywnego stylu życia, wzajemnego zaufania i zdrowej rywalizacji – może być doskonałą odpowiedzią na problemy młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dobiegający właśnie końca projekt „Trampolina” adresowany jest do młodzieży z tak zwanych trudnych środowisk. W ramach przedsięwzięcia – skierowanego nie tylko do młodzieży, ale także rodziców i opiekunów – odbywały się prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów zajęcia sportowe, profilaktyczno-wychowawcze i socjoterapeutyczne, zajęcia usprawniające techniki czytania i pisania, warsztaty m.in. artystyczne i informatyczne, szkolenia i staże zawodowe, a także inicjatywy kształtujące właściwe nawyki spędzania wolnego czasu (m.in. wspólne wyjścia do teatru, kina czy muzeów). W sumie ze wsparcia skorzystało 600 osób. Więcej o projekcie „Trampolina”

25 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu miał miejsce drugi turniej piłkarski w ramach tego projektu. Oprócz rozgrywek piłkarskich odbyły się również zmagania lekkoatletyczne, zajęcia animacyjne oraz blok spotkań z ciekawymi ludźmi światu sportu, polityki, mediów i biznesu. Wśród gości nie zabrakło byłych i obecnych sportowców – reprezentantów Polski, m.in. w piłce nożnej. Był to także czas na rozmowy na tematy społeczne, profilaktykę uzależnień oraz zachęcanie młodzieży do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia. W spotkaniu z młodzieżą wzięła udział członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Projekt finansowany jest z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i realizowany przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w partnerstwie z pięcioma instytucjami wychowawczo-socjoterapeutycznymi i włocławskim stowarzyszeniem skupiającym kuratorów sądowych. Trwają już przygotowania do realizacji kolejnej edycji projektu.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Łukasz Piecyk, Turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181658

Skip to content