DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w Przedszkolu Samorządowym „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w Przedszkolu Samorządowym „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim

Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych  strojach, które zaprezentowały podczas piosenki „Witajcie w naszej bajce.” Teatrzyki „Trzy świnki” i „Czerwony Kapturek”, przybliżyły im m.in. takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwaga i zaufanie. Tego dnia rozwiązywały też zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały malowanki. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance przygotowanej specjalnie na tę okazję.

 

Wartościowe książki dla dzieci przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Pełne przygód wymyślonych bohaterów bliskich dzieciom, kształcą ich postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Opracowała: Katarzyna Dziubich

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164402

Skip to content