Dzień Ojca z Eko Kalendarzem

Dzień Ojca z Eko Kalendarzem

Na stronie internetowej Eko Kalendarz znaleźć można ciekawe pomysły dla dzieci na wykonanie laurek przestrzennych  z okazji Dnia Ojca.

Ponadto można zapoznać się z artykułem na temat roli i znaczenia ojca w życiu dziecka i dojrzałego człowieka. Tekst oparty jest na przygotowanym przez Kancelarię Senatu raporcie: “Rola ojca i postawy Polaków wobec ojcostwa w świetle badań społecznych” – warto zapoznać się z całym dokumentem. Raport stwierdza, że zmieniający się podział ról w rodzinie oraz modelu ojcostwa powodują coraz większe angażowanie ojców w wychowywanie dzieci. Z badania Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej wynika, że 85% młodzieży (87% dziewcząt i 83% chłopców) wskazuje mamę, a 64% młodzieży (57% dziewcząt i 71% chłopców) wskazuje tatę jako najważniejszego przewodnika spośród dorosłych z ich otoczenia (przewodnika, który jest przykładem dobrego postępowania, sposobu życia, charakteru, posiadanych umiejętności lub wiedzy).

W Eko Kalendarzu znajdują się inne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne obejmujące szeroki zakres tematyczny, przeznaczone dla nauczycieli różnych poziomów nauczania, gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli różnych poziomów nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawy i szeroki sposób, obejmujący m.in. część informacyjną, prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących.

Stowarzyszenie Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” to organizacja zajmująca się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską. Misją stowarzyszenia jest zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną, realizowaną głównie poprzez warsztaty dla młodzieży, szkolenia, wyjazdy terenowe, projekty informacyjne.

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych na stronie Eko Kalendarz

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych na stronie Eko Kalendarz   > przejdź do strony

 

Źródło: www.zrodla.org, www.ekokalendarz.pl

oprac. A. Miranowska

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016846