Dzień na PLUS online: Widok z okna

Dzień na Plus online

Dzień na PLUS online: Widok z okna

W ramach zajęć z cyklu “Dzień na Plus online”, adresowanych do osób dorosłych oraz seniorów, Dział Edukacji CSW proponuje wykonanie zadania fotograficznego pt. “Widok z okna”. Motyw okna pojawiał się w twórczości wielu artystów sztuk wizualnych, np. Caspar David Friedrich (“Kobieta w oknie”) czy Salvador Dali (“Dziewczyna w oknie”), a także pisarzy (np. “Konrad Wallenrod” Mickiewicza; “Pokój z widokiem” E.M. Forstera z 1908, okno z powieści “Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, przez które wylatuje Małgorzata) i reżyserów filmowych (np. “The Woman in the Window” reżyserii Fritza Langa z 1944; “Rear Window” w reżyserii Alfreda Hitchcocka z 1954).

Pierwszy utrwalony obraz, ukazujący fotograficzny widok z okna powstał w 1826 lub 1827 roku, Fotografię wykonał Joseph Nicéphore Niépce.

Edukatorzy z CSW zachęcają Państwa do obejrzenia krótkiego dokumentu filmowego autorstwa Józefa Robakowskiego pt. “Z mojego okna” dostępnego na stronie Centrum oraz do zapoznania się z widokami z okna całego Działu Edukacji, które mogą zainspirować do stworzenia własnych opowieści o miejscach i o ludziach związanych z danym miejscem.

Oprac. Anna Siemińska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866809