Dzień Kobiet. Tydzień Mózgu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Dzień Kobiet. Tydzień Mózgu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.

W przestrzeni wystawy “Ścieżki dorastania” w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacyjnej będzie można wykonać bransoletkę z ekologicznych materiałów (wraz z tekturowym opakowaniem).

Zachęcamy do zatrzymania się przy stole w pobliżu eksponatu “Portret rodzinny”. Na ścieżce emocji będzie można wykonać pamiątkowy pins – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – W głównym budynku naszego centrum nauki przygotowaliśmy inne stanowiska. Dlatego zachęcam do zakupu biletu łączonego na zwiedzanie, który nie tylko pozwoli zobaczyć wszystkie aktualnie dostępne ekspozycje, ale również umożliwi skorzystanie ze wszystkich dodatkowych atrakcji – dodaje.

Na wystawie “Rzeka” w gł. budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne stanowiska DIY  (“zrób to sam/-a”). Z pewnością każda kobieta uwielbia otrzymywać kwiaty, a jeśli będzie to kwiat wykonany własnoręcznie, to na pewno sprawi jeszcze więcej radości.

Na jednym ze stanowisk będzie można nauczyć się robić krepinowe kwiaty. Na drugim – wykonać zawieszkę (wisiorek) do kluczy, którą będzie można spersonalizować i podarować mamie, babci, siostrze, dziewczynie, a może i samej sobie – mówi Marcin Centkowski.

Stanowiska przygotowane z okazji Dnia Kobiet będą dostępne w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (CNMW) i ekspozycji “Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE). Będą dostępne w sobotę i niedzielę w godz. 9:00-19:00 (budynek CIE) oraz w godz. 11:00-17:00 (budynek CNMW).

Bilety można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE. Warto skorzystać z oferty biletu łączonego na zwiedzanie, dzięki któremu poza zobaczeniem wszystkich wystaw w centrum nauki, będzie można skorzystać ze stanowisk przygotowanych z okazji “Dnia Kobiet”.

Tydzień Mózgu

Tydzień Mózgu 2021
Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online – to główne punkty programu tegorocznej edycji “Tygodnia Mózgu”. Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.

“Tydzień Mózgu” jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze. Organizatorami tegorocznej edycji online są Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Każdego dnia będziemy publikowali po dwa filmy edukacyjne, które są związane z naszymi zmysłami, ale nie tylko – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Przygotowaliśmy również wirtualne zwiedzanie wystawy “Ścieżki dorastania”, ale w innej formie. Zatrzymamy się przy wybranych eksponatach i opowiemy o mózgu emocjonalnym, hormonach, stereotypach czy zapamiętywaniu – dodaje.

Animatorzy z Młyna Wiedzy przygotowali 9 filmów, z których dowiemy się m.in. jak to jest, że widzimy świat w 3D i jaką rolę w tym procesie odgrywa ludzki mózg, jak współpracują ze sobą zmysły, czym są efekty “cross-model perception”, czy dźwięki mogą być kolorowe, a smak miękki lub szorstki. Widzowie będą mogli również dowiedzieć się, jak wyglądała ewolucja mózgu, jak jest zbudowany i za odpowiadają jego części, jak wyglądają etapy zakochania i jaką rolę w nim ogrywają hormony oraz jak emocje wpływają na organizm człowieka. Będzie także mowa o stereotypach, zapamiętywaniu i procesach jakie zachodzą w mózgu podczas uczenia się.

Filmy będzie można zobaczyć o godz. 10:00 i 12:00 na kanale Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w serwisie You Tube od 15 do 19 marca. Harmonogram emisji i tematykę filmów można znaleźć na stronie internetowej centrum nauki.

Program “Tygodnia Mózgu” (uwzględniający pokazy przygotowane przez studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz wykłady naukowców) jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189527

Skip to content