Dzień Dziecka z Młynem Wiedzy

Dzień Dziecka w Młynie Wiedzy

Dzień Dziecka z Młynem Wiedzy

9 i 10 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na piknik popularnonaukowy z okazji Dnia Dziecka – “Naukowa Petarda”. Centrum nauki zdradziło pierwsze szczegóły wydarzenia.

Na parkingu przed budynkiem Młyna Wiedzy będzie można skorzystać z szeregu stanowisk przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz partnerów wydarzenia. – To doskonała okazja do tego, aby odkryć w sobie moc nauki i przekonać się, że nauka to takie proste – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Tradycyjnie sporo miejsca poświęcamy bezpieczeństwu na drodze i podczas wakacji. W tym roku będzie można bezpośrednio sprawdzić, jak organizm człowieka zachowuje się w momencie dachowania, ostrego hamowania czy eksplozji poduszki powietrznej – dodaje.

Kreatywność, konstruowanie, wiedza

W sobotę i niedzielę będzie można skorzystać ze stanowisk przygotowanych m.in. przez Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu (zabawy o charakterze edukacyjnym mające na celu pobudzenie i rozwój logicznego myślenia, zdolności manualnych, koncentracji i budowania relacji społecznych), Doktora Marchewkę (badanie wzroku pod kątem zeza jawnego i ukrytego, testy na widzenie stereoskopowe), Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu (daltonizm smakowy i biologiczno-chemiczne wariacje żywności), EDU-kreacje (animacje ruchowe oraz interaktywne zajęcia “Gdzie mieszkają emocje?”), Castoramę (budowanie karmnika, skrzynki, doniczki, sadzenie roślin oraz wykonanie okolicznościowej kartki), Działdowską Agencję Rozwoju S.A. (pierwsza pomoc z wykorzystaniem fantomów, prezentacja zawodów kosmetolog, asystent osoby niepełnosprawnej i opiekun medyczny). Narodowy Bank Polski zaprezentuje swoją rolę i działania, a także przedstawi zabezpieczenia banknotów oraz wyjaśni, co zrobić, gdy w portfelu znajdziemy zniszczony lub sfałszowany banknot. Uczestnicy będą mogli odwiedzić alpaki, poznać ich zachowania i zwyczaje, a także dowiedzieć się więcej o alpakoterapii. Nie zabraknie oczywiście stanowisk przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które będą poświęcone sylwetkom polskich uczonych i ich pracom badawczym.

W sobotę 9 czerwca będzie można odwiedzić również stanowisko przygotowane przez Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Bydgoszczy.

O tym, co na drodze i w powietrzu

Toruńska Straż Miejska przygotowała stanowisko, na którym pokaże funkcjonowanie “Eko-patrolu”, drona wyposażonego w aparaturę do badania jakości powietrza, a także wyjaśni, jak zachowywać się wobec nieznajomych osób. Komenda Miejska Policji w Toruniu przeprowadzi program związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zaprezentuje magiczną tubę, teczkę funkcjonariusza kryminalistyki, pokaz psów policyjnych. – Posiadacze jednośladów będą mogli oznakować rower. Aby móc to zrobić będzie trzeba posiadać ze sobą dowód zakupu i dokument tożsamości – wyjaśnia Marcin Centkowski. W niedzielę do dyspozycji uczestników pikniku będą również symulatory: dachowania, hamowania, poduszki powietrznej. Stanowiska Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, toruńskiej Straży Miejskiej oraz symulatory będą dostępne wyłącznie w dniu 10 czerwca.

Udział w pikniku jest bezpłatny. Program wydarzenia będzie aktualizowany. Aktywności przygotowane podczas “Naukowej Petardy” można sprawdzić na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: http://mlynwiedzy.org.pl/dzien-dziecka-2018-mlynie-wiedzy/.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162064

Skip to content