Dzień Dziecka w Nowych Bielawach. Zabiorą dzieci do krainy klocków LEGO®

Dzień Dziecka w Nowych Bielawach. Zabiorą dzieci do krainy klocków LEGO®

Aż dwa dni w toruńskim centrum handlowym potrwają obchody Dnia Dziecka. W dniach 3 i 4 czerwca na najmłodszych czekać będą przygody w krainie klocków i gier LEGO® oraz konkursy z nagrodami.

Pięć stref zabawy, które będzie można odwiedzić bezpłatnie – takie atrakcje dla dzieci z okazji Dnia Dziecka przygotowało centrum handlowe Nowe Bielawy przy ul. Olsztyńskiej 8.

Strefy rozmieszczone na pasażu centrum będzie można odwiedzić w godz. od 11 do 19.

Co dokładnie czeka na najmłodszych? – W każdej ze stref dostępne będą nieco inne aktywności i inna formuła zabawy, w zależności od upodobań i wieku dzieci. Uczestniczyć można zarówno z rówieśnikami, jak i całą rodzinąmówi Marta Sójkowska, przedstawicielka Nowych Bielaw w Toruniu.

I tak, w strefie konkursowej chętne dzieci będą mogły rywalizować i układać z klocków LEGO® wymyślne konstrukcje na podany temat. Najciekawsze z prac zostaną nagrodzone prezentami.

Strefa swobodnego grania to z kolei coś dla prawdziwych łowców wrażeń, którzy lubią szczyptę adrenaliny. Tutaj mali torunianie będą mogli zagrać na konsoli w przygodową grę z serii LEGO®.

Atrakcje dla całej rodziny zapewni strefa swobodnego budowania, gdzie będzie można popuścić wodze fantazji i bez ograniczeń czasowych tworzyć najbardziej szalone kompozycje z klocków LEGO®.

Fani kultowej serii LEGO® Ninjago będą mieli także szansę zbudowania jedynej w swoim rodzaju postaci z uniwersum Mistrzów Spinjitzu. Figura mierząca ponad 2,5 m wysokości będzie wykonana w całości z klocków, a w jej tworzeniu pomogą uczestnikom instruktorzy.

Z kolei dla maluchów w wieku od 1,5 do 5 lat przygotowana zostanie strefa LEGO® DUPLO®, gdzie przy użyciu większych klocków dopasowanych do małych rączek będzie można budować swoje pierwsze dzieła.

Najbliższe wydarzenie to nie tylko super zabawa dla dzieci w różnym wieku, ale również edukacja. Układanie klocków stymuluje wyobraźnię i pobudza myślenie przestrzenne dziecka, ale także rozwija zdolności manualnedodaje Marta Sójkowska.

Dodatkowo, odwiedzając toruńskie centrum handlowe 3 i 4 czerwca, będzie można zrobić dobry uczynek, dołączając do zbiórki produktów dla podopiecznych Fundacji „Daj Szansę” z Torunia. Zbiórka odbędzie się w godz. 11-19 na pasażu centrum przy wejściu do sklepu Carrefour.

1 czerwca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159152

Skip to content