Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia

Rodzice i dzieci korzystają z laptopa

Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! Młodzi gracze wspólnie z rodzicami będą mogli stanąć w szranki i ustalić raz na zawsze, jaki powinien być rycerz króla Maciusia.

  • 31 maja (niedziela), od godz. 11.00
  • 1 czerwca (poniedziałek), od godz. 11.00 (przedszkola i klasy)

 

Rycerze i rycerki wyruszają w podróż po krainie Maciusia i wykonują zadania związane z jedną z czterech specjalizacji – majsterkują i tworzą, robią eksperymenty i biorą udział w quizach i grach, podróżują także do Muzeum POLIN. Dzięki nim dowiedzą się, co to oznacza być najlepszym rycerzem króla. Wykonując zadania, gracze otrzymują nagrody, odznaki oraz fragmenty do ozdoby zamku, który będą mogli wznieść dla swojego bohatera pod koniec gry.

Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w niezwykły, bajkowy świat stworzony na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl (dostępna już wkrótce).

Na stronie zamieszczone zostaną materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio.

Zabawa potrwa ok. 3 godzin.

Na zakończenie, o godz. 15.00 Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkich chętnych na premierę online sztuki “Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa.

Spektakl można bezpłatnie obejrzeć na stronie: www.dziendziecka.polin.pl oraz nowyteatr.org/pl

 

Źródło: polin.pl

Fot. gł. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164912

Skip to content