Dzień Dziecka w Bydgoszczy

Dzień Dziecka w Bydgoszczy

Bydgoszcz logoDzień Dziecka tuż tuż. Jak najmłodsi bydgoszczanie mogą świętować swoje święto w mieście? Bydgoszcz ma sporo do zaoferowania. To będzie kilkudniowa uczta.

Dzień Dziecka w Młynach

Młyny Rothera też zapraszają na wspólne świętowanie. Tego dnia w Młynach czeka mnóstwo atrakcji. Na tarasie spotkacie artystów-szczudlarzy z Mimezis Art, którzy przygotują pokaz wielkich baniek mydlanych i balonowe zwierzaki. Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w sztukach cyrkowych.

Na spotkanie bębniarskie tradycyjnie już zaprasza Piotr Schutta. Nie trzeba być uzdolnionym muzycznie, wystarczą ciekawość i otwartość! Nauczymy się klaskać i chodzić do rytmu oraz wokalizować dźwięki bębnów. Dowiemy się, ile pulsów schowało się w bicie i jakie dźwięki mieszkają w djembe.

Przez cały tydzień w Młynach będzie można też zobaczyć wystawę ilustracji Emilii Dziubak. Jej książka „Gratka dla małego niejadka” znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata!

Wypatrujcie pracownika Młynów z pomarańczowym aparatem – w prezencie będzie wykonywać Wam pamiątkowe fotografie, które od razu zabierzecie ze sobą. Wydarzenie organizowane jest dla dzieci w każdym wieku. Wejście bezpłatne, nie potrzeba wcześniejszych zapisów.

1 czerwca
12.00-20.00 – wystawa ilustracji
16.00-18.00 – warsztaty i animacje cyrkowe
17.00-19.00 – warsztaty gry na bębnach

Więcej propozycji na Dzień Dziecka TUTAJ

Fot. www.bydgoszcz.pl

31 maja 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131438