Dzień Dziecka: urząd otwarty dla najmłodszych

Dzień Dziecka: urząd otwarty dla najmłodszych

 

W siedzibie samorządowych władz województwa kujawsko-pomorskiego gościliśmy 1 czerwca najmłodszych mieszkańców regionu. W Dniu Dziecka zorganizowaliśmy pokaz balonowy dla przedszkolaków i warsztaty dla podopiecznych Fundacji Kamienica Inicjatyw. Marszałek Piotr Całbecki podjął w swoim gabinecie młodych uczestników programu Akademia Przyszłości.

W prezentacji wnętrza czaszy prawdziwego balonu – takiego, który unosi w przestworza gondolę z pasażerami – na placu przed Urzędem Marszałkowskim uczestniczyła grupa 5- i 6-latków z przedszkola Mały Światek z Torunia. Maluchy bawiły się też w pocztę balonikową – do puszczanych w niebo baloników przyczepiły kartki z adresem nadawcy licząc, że znalazca odeśle im znalezioną kartkę.

Warsztaty plastyczne w gmachu Urzędu Marszałkowskiego zorganizowaliśmy wspólnie z toruńską Fundacją Kamienica Inicjatyw, która wspiera między innymi rodziny wielodzietne.

Marszałek Piotr Całbecki podjął także w swoim gabinecie młodych uczestników programu Akademia Przyszłości realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Udział w przedsięwzięciu ma dodać dzieciom wiary w siebie i poprowadzić do sukcesów w życiu. Uczniowie odwiedzili Urząd Marszałkowski po to, by zobaczyć, jak wygląda na co dzień praca gospodarza województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Łukasz Piecyk, Spotkanie marszałka województwa z dziećmi

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010548