Dzień Dziecka i warsztaty rodzinne w Młynie Wiedzy

Dzień Dziecka w Młynie Wiedzy

Dzień Dziecka i warsztaty rodzinne w Młynie Wiedzy

W ostatni weekend maja Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. W czerwcowe soboty i niedziele w centrum nauki będą odbywały się warsztaty rodzinne.

W tym roku okazji Dnia Dziecka Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do skorzystania ze stanowisk kreatywnych w przestrzeni wystaw. – Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zorganizować piknik, jednak sytuacja związana z epidemią, zasadami reżimu sanitarnego sprawiła, że musieliśmy zrezygnować z tego pomysłu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Jeżeli będziemy mogli realizować wydarzenia plenerowe, zapewniając uczestnikom pełne bezpieczeństwo, to za rok na pewno spotkamy się na pikniku “Naukowa Petarda” – dodaje.

Centrum nauki w ostatnią sobotę i niedzielę maja (29-30) zaprasza do zabawy nauką. W przestrzeni Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne trzy stanowiska: “ŁamiGłówka”, “Owocowy DJ” oraz “Ozdóbki dla lodówki”. Na pierwszym będzie można poćwiczyć szare komórki, rozwiązując zagadki logiczne różnego typu: matematyczne, słowne, obrazkowe czy geometryczne. Mali i duzi odkrywcy zamienią się w dj-a i kompozytora. Nie zagrają jednak na gitarze, wiolonczeli czy skrzypcach, lecz na… owocach. W trakcie kolejnego warsztatu będzie można zaprojektować i wykonać własne ozdoby na lodówkę, które będą przypominać o ważnych rzeczach i terminach.

Na wystawie “Ścieżki dorastania” w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można zaprojektować własną grę. – Dzięki niej rozwiniemy logiczne myślenia oraz umiejętność przewidywania i wyciągania wniosków – zaznacza Marcin Centkowski.

Czerwcowe warsztaty rodzinne

W każdą sobotę i niedzielę czerwca w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą odbywały się rodzinne miniwarsztaty. W ofercie centrum nauki znalazły się zajęcia poświęcone emocjom, fizyce dźwięku, wyzwalaniu kreatywności i pomysłowości. Będzie również okazja do odkrycia fascynującego świata kaligrafii i przeprowadzenia eksperymentów chemicznych.

Zajęcia odbywają się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00. Bilet na warsztat kosztuje 10 zł. Szczegółowe opisy przygotowanych aktywności i ich harmonogram są dostępne na stronie internetowej Młyna Wiedzy.

Obecnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można zwiedzać interaktywne wystawy, uczestniczyć w lekcjach online oraz w weekendowych warsztatach rodzinnych. – Zachęcam do zakupu biletu łączonego, który umożliwia zwiedzanie wszystkich aktualnie dostępnych wystaw. Coraz częściej jesteśmy pytani o ekspozycję “O obrotach”. Ze względu na sytuację związaną z epidemią COVID-19 mieliśmy kilka przesunięć terminu oddania wystawy. Obecnie planujemy, że pierwsi goście zobaczą ją, po kosmicznym liftingu, na początku lipca tego roku – mówi rzecznik toruńskiego centrum nauki.

Informacje o ofercie jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim są dostępne na stronie internetowej instytucji.

20 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131445