Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – zgłoś inicjatywę!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – zgłoś inicjatywę!

Przed nami 17. edycja akcji Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorzy zapraszają szkoły, placówki oświatowe i kulturalne, a także firmy i osoby prywatne do organizowania wydarzeń na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Choć Dzień Bezpiecznego Internetu wpisany jest do kalendarza 9 lutego, wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca. Szkoły, biblioteki, domy kultury, a także prywatne instytucje z całej Polski prowadzą zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne czy konkursy, które mają zapoznać rodziców, nauczycieli i wychowawców z cyberzagrożeniami, a młodym wskazać pozytywne aspekty wykorzystania internetu. W tym czasie wiele środowisk łączy się we wspólnym działaniu, bo troska o cyfrowe bezpieczeństwo wymaga wysiłku nas wszystkich.

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało jednak wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Organizatorami akcji w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem DBI jest natomiast Fundacja Orange.

Zgłoś inicjatywę DBI za pomocą formularza

Więcej informacji o DBI

 

Źródło: saferinternet.pl

Graf. saferinternet.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890001