Dzień Babci i Dziadka – międzypokoleniowe świętowanie

Dzień Babci i Dziadka – międzypokoleniowe świętowanie

Za kilka dni Babcie (21.01) oraz Dziadkowie (22.01) będą obchodzili swoje święto. Wspólne czytanie legend, szlagiery, spektakle, zwiedzanie wystaw – to tylko kilka propozycji, jak spędzić te wyjątkowe dni w Bydgoszczy.

Rodzinne przedstawienie w KPCK
W piątek (19.01), na godzinę 17:00 zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Teatr Form Różnych „Nasza Klasa” wykona spektakl w reżyserii Teresy Wądzińskiej – „Szpecht”. Występ uświetnią wstawki instrumentalne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Muzycznie w Filharmonii
19 stycznia (piątek) o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się specjalny koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie zaprezentuje się znany polski akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem i Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis. W programie m.in.: utwory Astora Piazzolli, Isaaca Albeniza, Antonio Vivaldiego, Chucka Mangione’a i Marcina Wyrostka. Bilety do nabycia w kasie filharmonii od wtorku do piątku, w godz. 14–18 oraz godzinę przed koncertem. Szczegóły filharmonia.bydgoszcz.pl.

Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Kameralnym
20 stycznia (sobota) o godz. 14:00, Teatr Kameralny zaprasza babcie i dziadków wraz ze swoimi wnuczkami i wnukami do wspólnego czytania „Legend bydgoskich”.  Dokładnie w 104. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy, w zabytkowej przestrzeni Domku Rybaka w Teatrze Kameralnym, odbędzie się niezwykłe i ciepłe wydarzenie. W tym międzypokoleniowym spotkaniu poznamy bohaterów, których losy miały lub mogły mieć wpływ na nasze miasto. Szczegóły teatrkameralny.com.

Szlagiery w Kinoteatrze Adria
W niedzielę (28.01) dla wszystkich babć i dziadków wybrzmią najbardziej znane śląskie szlagiery. W Kinoteatrze Adria wystąpią artyści, których utwory wybrzmiewają w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych. Na scenie zaprezentuje się m.in. Mirosław Szołtysek – legenda śląskich szlagierów, wokalista i tekściarz. Na scenie występuje z żoną Bożeną. Tego samego wieczoru przed bydgoską publicznością wystąpi duet MarsaAlam. Tworzy go dwóch młodych i energicznych muzyków, których melodyjne zostają w pamięci grona słuchaczy.
28 stycznia 2024 o godz. 17:00, szczegóły www.kupbilecik.pl.

Wnuczęta z dziadkami świętują wraz z Młynami
21 stycznia w Młynach Rothera rozpocznie się międzypokoleniowe świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia można będzie można wspólnie zwiedzić wystawy stałe: „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz „Młyn-Maszyna”, na które bilety będą do kupienia w promocyjnych cenach. Po wspólnym zwiedzaniu warto będzie odwiedzić Bydgoską Strefę Gier Bez Prądu, gdzie przy popularnych planszówkach dobrze bawić się będą juniorzy i seniorzy.
Gdzie i kiedy?
Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” – Spichrz Zbożowy, parter i I piętro|12.00-20.00|10 zł,
Wystawa „Młyn-Maszyna” – Młyn, II piętro|12.00-20.00|10 zł,
planszówkownia – Spichrz Mączny, III piętro|12.00-18.00|wstęp wolny
Szczegóły mlynyrothera.pl.

Integracja w Pałacu Młodzieży
Dzień Babci i Dziadka organizuje także Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W sobotę (20.01) o godz. 10:00 rozpocznie się wydarzenie pn.: „Integracyjna kraina z Babcią i Dziadkiem. Razem bezpieczni, razem silni„. W programie m.in. występy artystyczne uczestników pałacowych zajęć, spotkanie z przedstawicielami Policji, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, rozmowa o bezpieczeństwie dzieci i ich babć i dziadków w Internecie i podczas wypoczynku, zabawy i gry na sali sportowej, pokazy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

18 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7060826