Dziecko na warsztat. Chrum unikaty

Dziecko na warsztat. Chrum unikaty

Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy logoGaleria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza na letnią odsłonę Dziecka na Warsztat.
Warsztat będzie połączeniem wartości plastycznych i edukacyjnych, wypracowanych dzięki lokalnej współpracy z Azylem dla Świń „Chrumkowo”. Organizatorzy przygotują materiał filmowy, pokazujący to niezwykłe miejsce, jego mieszkańców, ich historie. Porozmawiają też z opiekunkami „Chrumkowa”.

Celem spotkań będzie pokazanie dzieciom, jak niezwykłymi zwierzętami są świnie oraz jak istotne jest kierowanie się empatią. Po prezentacji materiału wideo, dzieci będą zaproszone do działania plastycznego – stworzenia broszek i zawieszek przedstawiających świnkowy wizerunek. Powstałe fanty przekazane będą na Licytację Chrum Unikatów w ramach Bazarku Charytatywnego Chrumkowa. Wszystko to w myśl idei działania lokalnie, przekonania, że każdy gest ma znaczenie. Będzie to też okazja do poczucia, jakie emocje towarzyszą licytacji dzieł sztuki. Sam tytuł warsztatu odnosi się do powstałych dzieł sztuki, ale także do tego, że każda Świnia to Chrum Unikat.

Galeria Miejska bwa zaprasza dzieci wraz z opiekunami.
Daty: 1.07 i 5.07 oraz 16.08 i 20.08 , godz. 11.00, czas trwania warsztatu – ok. 1,5 godziny,
wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel.52 339 30 62.

Prowadzenie: Agnieszka Gorzaniak i Karolina Pikosz – kuratorki Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy

Fot. Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

29 czerwca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131382