Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego w Muzeum Etnograficznym

Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego w Muzeum Etnograficznym

9 i 10 czerwca 2018 r. w godz. 10.00–13.00 amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu po raz 37. opanują toruńskie przedszkolaki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego – „En ten toli” – nawiązuje do wspólnej zabawy.

W sobotę i niedzielę na scenie wystąpi 30 zespołów, a więc ponad 700 dzieci, które zaprezentują przygotowane programy przed gronem najżyczliwszych widzów – rodziców, dziadków, krewnych i sympatyków tej imprezy, cieszącej się co rok zainteresowaniem licznych mieszkańców Torunia.

Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru, w tym przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych, a także elementów tańców i piosenek ludowych. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu zaproponowali nauczycielom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach. Grupy przedszkolaków od miesiąca odbywają próby w muzealnym amfiteatrze.

Przegląd jest współfinansowany przez Gminę Miasta Toruń. Współorganizatorem i fundatorem upominków dla występujących przedszkoli jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874291