Dzieci z Ukrainy z wizytą w Kujawsko-Pomorskiem

Dzieci z Ukrainy z wizytą w Kujawsko-Pomorskiem

Dziś (21 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim gościmy grupę dzieci i młodzieży dotkniętych traumą wojny na wschodzie Ukrainy.

Marszałek Piotr Całbecki zaprosił gości z Ukrainy w wieku od 10 do 18 lat na ośmiodniowy pobyt na Kujawach i Pomorzu. To dzieci osób, które zginęły lub zostały ciężko ranne podczas konfliktu wojennego na wschodzie kraju.

Na czas letniego wypoczynku na Kujawach i Pomorzu samorząd województwa przygotował dla uczestników szereg atrakcji. Od 18 sierpnia dzieci wypoczywają w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie, gdzie biorą udział w imprezach integracyjnych, warsztatach ekologicznych oraz zajęciach sportowych. Uczestnicy zwiedzili już Pojezierze Brodnickie, poznając jego walory turystyczne i bogatą kulturę. Dziś dzieci przyjechały do Torunia i wraz z przewodnikiem zwiedzały Stare Miasto. Podczas spotkania z marszałkiem poznały historię i tradycję naszego regionu. Po wizycie w Urzędzie Marszałkowskim odwiedziły Planetarium i Muzeum Toruńskiego Piernika. Wieczorem wezmą udział w otwarciu festiwalu Bella SkyWay. Ich pobyt w naszym regionie potrwa do niedzieli.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras, Ubiegłoroczna wizyta dzieci z Ukrainy

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890093