Dzieci bezpieczne na drodze

Dzieci bezpieczne na drodze

9 października 2018 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi i w Przedszkolu „Słoneczko” w Dylewie odbyło się spotkanie z asp. Dorotą Rupińską z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Placówka, realizując priorytetowe zadanie  Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019: Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć szkolnych i pozaszkolnych organizowanych przez szkołę lub placówkę oraz w trosce o swoich wychowanków, kładzie bardzo duży  nacisk na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią.

Pani aspirant mówiąc na temat:  “Zasady w szkole i poza szkołą: zasady poruszania się na drodze”, przypomniała zasady ruchu drogowego, co było konieczne ze względu na jesienne wyprawy wymagające szczególnej ostrożności ze strony dzieci. Funkcjonariuszka przypomniała uczniom i przedszkolakom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, omówiła znaki drogowe i ich znaczenie oraz jak należy zachować się w czasie podróży. Ponadto wytłumaczyła,  jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dzieci oglądały przez specjalną tubę prezentację tego, jak działają elementy odblaskowe, gdy jest już ciemno na dworze.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek gościa. Na koniec każdy otrzymał upominek w postaci odblasków. W ramach podziękowania za tak miłe spotkanie dzieci wręczyły pani Dorocie piękne kwiaty.

 

Fot. główna: Pani aspirant, nauczyciele i dzieci

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016829