Działania Wozowni w sieci

Wozownia, Wikimedia

20 Maj Działania Wozowni w sieci

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do oglądania materiałów udostępnionych online, a także do uczestnictwa w wykładach online, które odbędą się już niebawem.

#70latWozowni

W tym roku Galeria Sztuki Wozownia – której historia sięga m.in. toruńskiego oddziału Biura Wystaw Artystycznych – świętuje 70 lat działalności! To doskonała okazja, aby powspominać najfaniejsze fakty, wydarzenia, miejsca i przede wszystkim ludzi, którzy na przestrzeni kilku dekad związani byli z galerią. Służą temu kolejne przygotowywane teksty, filmy wideo, archiwalne fotografie, które nie tylko zabierają widzów w sentymentalną podróż w przeszłość, ale pozwalają także odkryć różne aspekty toruńskiego życia artystycznego II połowy XX wieku i po roku 2000. Ważnym akcentem na tle inicjatyw podejmowanych w ramach obchodów naszego jubileuszu są także wywiady z osobami, które związane były z galerią od końca lat 90. do chwili obecnej, czyli kiedy funkcjonuje ona już pod szyldem Wozowni.

Odnośniki do poszczególnych materiałów zebrane są na stronie: http://wozownia.pl/70latwozowni-obchodzimy-jubileusz/

Wykłady

W najbliższym czasie Galeria Sztuki Wozownia wznowi realizację swoich stałych cykli wykładowych (m.in. „Architektura w Wozowni”) – tym razem, z uwagi na okoliczności, w wersji online. O dokładnych terminach publikacji materiałów wideo galeria informować będzie na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Przydatne linki:

 Liczba odwiedzin:

3,005,332