Dyskusyjne Kluby Książki polecają…

Dyskusyjne Kluby Książki polecają…

Dyskusyjne Kluby Książki polecają…

  • Wypożyczalnia dla dorosłych

Zygmunt Miłoszewski, Jak zawsze

Autor bestsellerowej serii książek sensacyjno-kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim pokusił się o napisanie satyryczno-humorystycznej powieści obyczajowej.

Grażyna i Ludwik są małżeństwem z długoletnim stażem. Każdego roku świętują rocznicę pewnego wydarzenia. Ale ten dzień i ta noc jest inna od poprzednich. Małżonkowie budzą się w latach 60. XX w., są młodsi, a rzeczywistość, która ich otacza nie przypomina tej sprzed lat. Czy Grażyna i Ludwik wykorzystają swoje doświadczenie i wiedzę wyniesioną z XXI wieku, by uniknąć życiowych pułapek i jeszcze raz przeżyć życie bez spektakularnych wpadek?

Następne spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 16.00, a tematem dyskusji będzie książka Lisy See pt. Herbaciana dziewczyna.

  • Filia nr 1

A. Paris, Na skraju załamania

Cass Anderson to nauczycielka, której życie pewnej nocy zamienia się w piekło. Kobieta wracając do domu przez las spotyka samotną kobietę siedzącą w samochodzie, jednak nie sprawdza, czy nie potrzebuje ona pomocy. Następnego dnia okazuje się , że kobieta nie żyje, została brutalnie zamordowana. Od tamtej pory Cass nie może normalnie funkcjonować, zaczyna popadać w obłęd,  a do tego nękają ją głuche telefony i problemy z pamięcią.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz.15.00 i będzie dotyczyć książki Elegia dla bidoków autorstwa J. D Vance’a.

  • Filia nr 3

Magdalena Majcher, Matka mojej córki

Magdalena Majcher przedstawiła problem znany i często poruszany w mediach. Decyzja podjęta przez samolubną kobietę wpływa na życie innych osób. Młoda kobieta wspomina czas szkoły, podczas którego zmuszona została do zajęcia stanowiska w sprawie, w której rodzina powinna być dla niej oparciem, a którego konsekwencje obarczyły zarówno zarówno ją, jak i jej bliskich na wiele kolejnych lat. Psychologiczne wizerunki kolejnych postaci są wiarygodne, a temat bliski współczesnym kobietom.

Następne spotkanie klubu odbędzie się we wtorek 26 marca 2019 r. o godz. 16.00 i poświęcone będzie omówieniu książki Danuty Noszczyńskiej Nieświęta rodzina.

  • Filia nr 7

Laetitia Colombani, Warkocz

Ten niezwykle udany debiut powieściowy francuskiej scenarzystki, reżyserki i aktorki, opowiada
o losach trzech współcześnie żyjących kobiet, z trzech kontynentów, z odmiennych krajów, z różnych warstw społecznych, różnych religii. Każda z nich musi zmierzyć się z wyzwaniem, które stawia przed nimi los, co wymaga wielkiej odwagi, siły i wiary w siebie oraz odrzucenia społecznie i religijnie narzuconych norm i obyczajów. To piękna, wzruszająca, tchnąca niesamowitym ładunkiem emocjonalnym opowieść. Ciekawa kompozycja książki splata te trzy historie w subtelny warkocz emanujący kobiecą siłą, nadzieją i solidarnością.

Następne spotkanie naszego Klubu – 26 marca o godz. 11.00. Będziemy rozmawiać o książce Sofii Lundberg Czerwony notes.

 

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162064

Skip to content