Dyrektor Muzeum Okręgowego Marek Rubnikowicz nagrodzony Złotym Medalem Gloria Artis!

Dyrektor Muzeum Okręgowego Marek Rubnikowicz nagrodzony Złotym Medalem Gloria Artis!

23 listopada 2018 roku, podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 100-lecia służb konserwatorskich w Polsce, która odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu, dr Marek Rubnikowicz został nagrodzony Złotym Medalem „Gloria Artis”. Jest on wręczany osobom, które w sposób szczególny swoją postawą i wieloletnim zaangażowaniem przysłużyły się ochronie i zachowaniu dla przyszłych pokoleń narodowego dziedzictwa kulturowego.

Na gali prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w MKiDN, Generalny Konserwator Zabytów uhonorowali ponad 50 osób, które otrzymały odznaki i medale.

Wydarzenie to miało na celu uczczenie zasłużonych oraz wzmocnienie pamięci o najważniejszych postaciach tworzących historię polskiej konserwacji. Dlatego też uroczystości towarzyszyła projekcja filmu oraz wystawa „Wizjonerzy”, poświęcone najwybitniejszym ekspertom polskiej konserwacji, takim jak Stanisław Lorentz, Jan Zachwatowicz, Karol Estreicher czy Hanna Pieńkowska, i ich najważniejszym osiągnięciom.

Fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa, dr Marek Rubnikowicz

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039847